Zespół baletowy Releve

Zespół baletowy Releve

Zespół Baletowy Relevé  rozpoczął swoją działalność w 2002 roku, w Filii MDK im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie. Obecnie w skład zespołu wchodzi 120 tancerek – wiele z nich związanych jest z zespołem prawie od samego początku.

Zespół bierze udział w licznych koncertach i projektach. Od wielu lat występuje podczas koncertu Oblicza Terpsychory z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Wspólnie z Zespołem TaW tworzy projekt Portrety Muzyczne, w którym tancerze występują do utworów jednego z wybranych kompozytorów. Tancerki Zespołu wielokrotnie, wraz z tancerzami Baletu Dworskiego Cracovia Danza,  brały udział  w spektaklu Balet o kawie. Wcielając się w rolę niezapomnianych Ziarenek kawy tańczyły zarówno w Krakowie, jak i wielu innych miastach w Polsce (Wieliczka, Koszęcin, Książ, Kielce, Radom).

Od kilku lat Zespół uczestniczy w  koncertach dla dzieci organizowanych w Filharmonii Krakowskiej, a także prezentuje cykl autorskich audycji słowno-baletowych Baletki na pięciolinii w Księgarni Bona.  Dużą popularnością cieszą się audycje Bajki z piruetem, w których tancerki Zespołu przybliżają najmłodszym widzom niezwykły świat baletowej sztuki.

Od 2016 roku tancerki otrzymują liczne nagrody i wyróżnienia podczas Wojewódzkiego Festiwalu Zespołów Artystycznych im. Jana Joachima Czecha w Starym Sączu.

 

Oto wybrane wydarzenia z naszego kalendarium:

  • Czerwiec 2018 – Tanecznym krokiem w stronę lata – koncert finałowy w Auli Jana Pawła II
  • Maj 2018 – konkurs taneczny w Starym Sączu – zdobywamy I i III miejsce oraz 2 wyróżnienia!!!
  • Luty 2018 – warsztaty taneczne w Zawoi

(Więcej…)

 

Magdalena Żmuda – Kozłowska

Wykształcenie:

  • magister filologi polskiej (specjalność teatrologia) – Uniwersytet Jagielloński;
  • Krakowska Szkoła Baletowa;
  • Artystyczna Kreacja Tańca i Ruchu – AWF w Krakowie;
  • Zarządzanie w oświacie – Uniwersytet Jagielloński;
  • tancerka Baletu Dworskiego Cracovia Danza w latach 2009-2015

 

 

Kamila Borowy

Od dziecka związana z tańcem klasycznym. Uczęszczała do Szkoły Baletowej Fundacji Edukacji Artystycznej w Krakowie, gdzie poznała podstawy techniki baletu, tańca współczesnego oraz polskich tańców narodowych. W celu rozwinięcia swojego potencjału, brała udział w wielu warsztatach różnych styli tanecznych, takich jak: taniec współczesny, jazz, hip- hop, czy dancehall.  Podczas swojej kilkuletniej pracy jako nauczyciel baletu, miała przyjemność  prowadzić zajęcia w niepublicznych szkołach tańca, a także dzieliła się swoją pasją z najmłodszymi adeptami sztuki tanecznej, pracując w przedszkolach. Ukończyła studia pedagogiczne o specjalności animacja społeczno- kulturalna na Uniwersytecie Jagiellońskim, posiada również dyplom dietetyka uzyskany na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońkiego. Obecnie rozpoczyna kurs prowadzący do uzyskania dyplomu choreografa tańca współczesnego.

 

Harmonogram 2020/2021

Gr. 1

Środa i piątek godz. 16.00 – 16.45

 

Gr. 2

Środa  i piątek godz. 16.55- 17.40

 

Gr. 3

Środa i piątek  godz. 17.50 – 19.20

 

Gr. 4

Poniedziałek 15.30 – 17.00

Środa 15.40 – 17.10 IV

 

Gr. 5

Czwartek 16.00-17.30 V

 

Gr. 6

Poniedziałek 17.10-18.40 VI

Środa 17.20-18.50

 

Gr. 7

Poniedziałek 18.50 – 20.00

Czwartek 17.45-19.35

 

 

Aktualności

Hanami – w kraju kwitnącej wiśni – lekcja pokazowa zespołu baletowego Releve

Serdecznie zapraszamy na lekcję pokazową zespołu baletowego Releve. 16 VI 2020 r. godz. 17.30 ...
Czytaj Dalej

Zuzanna Słapak prezentuje ćwiczenie grand battement

https://www.mdkgal.edu.pl/files/2020/06/Balet-ćwiczenia-z-książkami-Zuza-Słapak.mp4 ...
Czytaj Dalej

Twórczość domowa Natalii Dymek. Brawo !

Połączenie współczesnej muzyki z tańcem klasycznym spotyka się z bardzo różnym odbiorem. Osobiście jestem zachwycona pomysłowością. Co myślicie? 🙂 #pointes ...
Czytaj Dalej

Choreografia taneczna Michalinki Wiewiórskiej

Baletnice nie marnują czasu ! W trakcie przerwy w zajęciach stacjonarnych w MDK, uczestniczki zajęć ćwiczą w domu i przygotowują ...
Czytaj Dalej

#stanie na rękach

Zespół Releve Grupy 4,5 i 6, czytajcie… …to będzie jedno z najtrudniejszych zadań 🙂 Robimy zdjęcie w staniu na rękach ...
Czytaj Dalej

Więcej aktualności z sekcji

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.