Niedziela Palmowa

Park Jerzmanowskich przywitał zebranych na procesję w Niedzielę Palmową 2014 roku miłą, wiosenną i słoneczną pogodą. Wśród wielu ludzi z  kolorowymi palmami  różnej wielkości, znalazły się też dzieciaki z Młodzieżowego Domu Kultury im. K. I.Gałczyńskiego, które  ubrane w strojach stylizowanych na apostolskie,  przyszły na procesję.  Na pamiątkę uroczystego wjazdu  Chrystusa do  Jerozolimy na prawdziwym osiołku, wypożyczonym z ZOO, jechał bardzo przejęty  uczestnik judo w MDK- Tomek Majka. Towarzyszyli mu liczni koledzy z sekcji  oraz  inne dzieci i rodzice. Niektórzy  z nich trzymali  linę zabezpieczającą  przed naporem tłumu. Palmy poświęcił i procesję prowadził Ojciec Jan Biernat. Uczestniczyli w niej  także ministranci, lektorzy  i pozostali wierni, którzy ze śpiewem udali się do Kościoła rektoralnego  OO. Augustianów w Prokocimiu  pod wezwaniem  św. Mikołaja z Tolentino.