Inauguracja 650-lecia Woli Duchackiej

W 2014r. Wola Duchacka świętuje Jubileusz 650 – lecia lokacji. Jest to i dla nas bardzo ważne święto, ponieważ MDK ma jedną z swoich siedzib na Woli Duchackiej.

Dlatego też zaplanowaliśmy różne projekty jubileuszowe, o których można przeczytać na plakacie.

Uroczysta inauguracja obchodów odbyła się:

3 kwietnia uroczysta Msza Święta w Kościele Ojców Zmartwychwstańców koncelebrowana przez ks. prowincjała Wiesław Śpiewaka CR.

9 kwietnia na sesji Rady Miasta Krakowa , gdzie odczytany został przez Jaro Gawlika (OKK Wola Duchacka) akt lokacyjny Woli Duchackiej i odśpiewany hymn Woli przez uczniów Szkoły Podstawowej im. bł. C.Borzęckiej. B.A. Symołon (SPWD) przedstawiła program obchodów jubileuszowych.
We foyer Sali Obrad otwarta została wystawa „Wola Duchacka – 650 lat”, a taniec dworski zaprezentowała para z zespołu Cracovia Danza. Goście inauguracji zostali poczęstowani tortem jubileuszowym przygotowanym przez MDK , którym częstowały tancerki z Zespołu Baletowego „Releve”.

Patronat Honorowy nad obchodami objęli : Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

O wydarzeniu na fanpage’u Rady Miasta Krakowa