Finał projektu Uczeń-Obywatel

W Dniu Otwartym Magistratu (4 czerwca 2023) odbył się finał spotkań edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych „Uczeń – obywatel” . Projektowi towarzyszyły dwa konkursy: konkurs prezentacji wyborczych młodych kandydatów na samorządowców p.n. Moja wizja Krakowa i konkurs wiedzy o samorządzie krakowskim. W czasie finału laureaci zaprezentowali swoje programy wyborcze, a potem otrzymali nagrody i dyplomy.
Tegorocznymi laureatami byli:
w Konkursie prezentacji wyborczych:
I miejsce: Marcin Małota Szkoła Podstawowa Nr 7 w Krakowie
wyróżnienia:
W Konkursie wiedzy o samorządzie krakowskim:
II miejsce Aleksandra Hołda Szkoła Podstawowa nr 124 w Krakowie
III miejsce Julia Ogińska Szkoła Podstawowa Nr 7 w Krakowie
Gratulujemy laureatom i dziękujemy nauczycielom, którzy współpracowali z nami przy tegorocznym projekcie. Dziękujemy Panu Prezydentowi Jacek Majchrowski i Panu Rafał Komarewicz – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa za ufundowanie nagród laureatom.
Dziękujemy gościom: Pani Annie Domańskiej – Dyrektor Wydziału Edukacji, Panu Michał Drewnicki – wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Pani Dominice Bąk – Inspektor w Wydziale Edukacji, Panu Adamowi Zabdyrowi – Zastępcy Przewodniczącego Rady Dzielnicy XI