Inauguracja obchodów 660 lat Woli Duchackiej

12 kwietnia 2024 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego odbyła się inauguracja obchodów 660 lat Woli Duchackiej. Spotkanie rozpoczęło się hymnem o Woli, autorstwa pani Danuty Rzepki, w wykonaniu uczniów Szkoła Podstawowa im. bł. Celiny Borzęckiej w Krakowie. Następnie zgromadzeni goście obejrzeli inscenizację pt. „Wola Rymkowa”, opowiadającą historię powstawania Woli Duchackiej. Uszczegółowiony rys historyczny, przedstawiający późniejsze losy Woli, przedstawiła pani Beata Anna Symołon. Spotkanie zakończyło odczytanie aktu lokacyjnego przez Pana Krzysztofa Janika. Obecny na spotkaniu Przewodniczący Rady Dzielnicy XI pan Kazimierz Bożek podziękował Stowarzyszenie Przyjaciół Woli Duchackiej, składając na ręce pani Prezes Danuty Zamulińskiej, list gratulacyjny.
Dziękujemy za obecność wszystkim zaproszonym gościom: Radnym Miasta Krakowa, Radnym Dzielnicy XI Podgórze Duchackie, Dyrektorom oraz przedstawicielom placówek oświatowych i wszystkim obecnym na naszej uroczystości.