Dni Prokocimia 2021 już za nami…

W sobotę, 12 czerwca odbyły się Dni Prokocimia. W tym roku przebiegały one pod hasłem „na sportowo”. Rozpoczęliśmy od aktywności w Parku im. Jerzmanowskich: biegu 100-lecia Klubu Sportowego Kolejarz-Prokocim, treningu aerobiku, pokazu łucznictwa organizowanego przez uczniów KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów. Chętni mogli nauczyć się też podstaw gry w frisbiee a na najmłodszych czekały dmuchańce.

O godzinie 15.00 aktywności przeniosły się na scenę plenerową Młodzieżowego Domu Kultury. Rozpoczęliśmy treningiem zumby. Następnie przed zgromadzoną publicznością wystąpiły Seniorki z Prokocimskiego Centrum Aktywności Seniora z kabaretowym występem „Wrośnięty w pejzaż” oraz uczestnicy zajęć Młodzieżowego Domu Kultury – tańcząc, śpiewając i grając. Występom na scenie towarzyszyły ekologiczne warsztaty plastyczne.

O godzinie 17.00 powitaliśmy przybyłego do nas Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego, który dokonał wręczenia Medalu Zasłużony dla Prokocimia – Przewodniczącemu Rady Dzielnicy XII Panu Zbigniewowi Kożuchowi oraz Stypendiów im. Jerzmanowskich dla uzdolnionej młodzieży z Prokocimia. W tym roku stypendium otrzymali: Krzysztof Januś z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Bartosz Grzywacz ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148. Oprócz tych dwóch nagród, Prezydent Miasta Krakowa wręczył odznaczenia Honoris Gratia, osobom szczególnie zasłużonym dla miasta. Otrzymali je: pan Kazimierz Zabielski i pan Kazimierz Balog – wieloletni członkowie Towarzystwa Przyjaciół Prokocimia.

Ostatnią nagroda, jaką przyznano podczas tegorocznych Dni Prokocimia, była złota odznaka Zielonej Gęsi – najważniejsza nagroda przyznawana przez społeczność Młodzieżowego Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego. Z rąk Pani Dyrektor Teresy Grzybowskiej oraz uczestniczek zajęć otrzymał ją Pan Zbigniew Kożuch – Przewodniczący Rady Dzielnicy XII.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom, gratulujemy laureatom i stypendystom.