Latawce pełne życzeń

Piękną tradycją jest wysyłanie kartek z życzeniami świątecznymi dla bliskich, przyjaciół i znajomych. Każdego roku w naszej pracowni wykonywaliśmy wspaniałe karteczki z motywami świątecznymi i wiosennymi. Ten czas zaskoczył nas takimi zmianami i ograniczeniami, że chociaż nie jest trudno wykonać kartkę,to już trudniej jest ją wysłać.

Zatem zróbmy latawce pełne życzeń, niech wiatr niesie te życzenia do wszystkich bliskich i przyjaciół. Latawce mogą przybierać różne kształty jakie sobie wymyślicie i mogą być dekorowane według waszych upodobań. Musicie tylko pamiętać żeby materiały których użyjecie do pracy były bardzo lekkie.

Chcę Wam zaproponować bardzo prosty model zapożyczony ze sztuki japońskiej. Wybrałam rybę, ponieważ nie tylko jest łatwa do wykonania ale poprzez unoszenie się w powietrzu może symbolizować że niemożliwe staje się możliwym. Wypisałam na szarfach życzenia i fragmenty “Pieśni słonecznej” wg. św. Franciszka z Asyżu.                                             Przygotujcie sobie: dwa krążki wycięte z butelki plastikowej, gładką bibułę, klej, nożyczki,pisaki lub farby akwarelowe, sznurek lub żyłkę. Arkusz bibuły przycinamy tak, aby powstał trapez, następnie na płasko dekorujemy ten trapez, a po wyschnięciu sklejamy tak, aby powstała tuba. Szerszy otwór wzmacniamy plastikowym krążkiem, mocujemy żyłkę, teraz wystarczy dokleić szarfy z życzeniami i gotowe.  Poniższe zdjęcia prezentują sposób wykonania.

Miłej zabawy


 

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.