Sztuka w stylu folk

Zachęcam dzieci i młodzież do wykonania palmy wielkanocnej. Tradycyjną palmę wielkanocną w Małopolsce przygotowujemy z trzcin / tzn z trawy często barwionej/, pęku witek wierzbowych, wiklinowych i leszczyny oraz jałowca i bukszpanu. Całość bogato przyozdabiamy kwiatami, ręcznie wykonanymi z kolorowej bibuły, krepiny oraz barwionego papieru. Możemy też wykorzystać suche kwiaty, wstążki etc. Na pewno znajdziemy w domu pośród różnych materiałów plastycznych trochę kolorowej bibułki, kleju i już możemy wykonać piękne kwiaty. Ponieważ obowiązuje nas kwarantanna to mogą być kłopoty z wikliną i innymi gałązkami ale myślę że tutaj zadziała kreatywność młodych artystów i zmontujecie palmę np.na drewnianej łyżce patyku od szaszłyków lub jakieś większe formy do których będziecie mieli dostęp. Nie zapominajmy o pielęgnowaniu tradycji i obrzędów ludowych. To one między innymi są dziedzictwem naszej kultury i czynią naszą Ojczyznę wyjątkową. Organizatorzy konkursu na palmy wielkanocne w Lipnicy Murowanej, proponują ustawić palmę wielkanocną w oknie lub na balkonie w najbliższą Niedzielę Palmową.