Akwarele – doskonalenie znanych technik malarskich

Dzień dobry

Witam wszystkich uczestników zajęć plastycznych i dekoratorni. Zachęcam wszystkich młodych artystów do doskonalenia znanych technik malarskich. Powróćmy na chwile do akwareli – tak nazywamy najbardziej popularny rodzaj farb wodnych, ale też obrazy wykonane tą techniką nazywamy akwarelami. Technika nie wymaga zbyt złożonego warsztatu do pracy, wystarczą farbki wodne /akwarele/ oraz papier i miękkie pędzle.

Na wstępie trzeba się zastanowić co będzie przedstawiał nasz obraz, potem dobrze jest zrobić bardzo lekki szkic.Szkic powinien być tylko ledwo widocznym zarysem kompozycji – to jest ważne dlatego że akwarela nie jest farbą kryjącą. Powinniśmy ją nakładać bardzo cienko. Zawsze nakładamy kolory od najjaśniejszych do najciemniejszych..Można nakładać warstwowo, ale koniecznie ciemniejsze na jasne wtedy te kolory się przenikają i uzyskujemy piękny laserunek..Farby akwarelowe możemy dowolnie mieszać,, uzyskując całą paletę żądanych odcieni.

 

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.