ZAWODY W WOLBROMIU

W minioną sobotę 16 maja 2015 r. nasza sekcja wzięła udział w kolejnych w tym roku zawodach judo. Tym razem nasi zawodnicy rywalizowali na tatami w Wolbromiu, gdzie odbył się już kolejny Memoriał w Judo Dzieci  im. Doroty Nowackiej. Klub MDK KRAKÓW reprezentowało dwóch chłopców: Michał Majkowski i Igor Maślej. Pierwszy z nich w kategorii do 27 kg zajął dobre V miejsce. Niestety na drodze do medalu „stanęło” 0,2 kg …. 🙁 W związku z tym, że w walkach eliminacyjnych trzech zawodników zwyciężyło tyle samo walk, zdobywając identyczną ilość tzw. „małych punktów”, o tym kto awansuje do półfinału zdecydowała zgodnie z regulaminem waga zawodników. Najlżejszy ważąc niespełna 25 kg awansował z pierwszego miejsca w grupie, drugie również premiowane awansem przypadło niestety nie Michałowi, który ważył 25,9 kg a jego przeciwnikowi o wadze 25,7 kg. Tak więc o awansie zadecydowało 0,2 kg – jak zauważył sam zainteresowany był to banan, którego otrzymał od Taty… 🙂 . Natomiast Igor nie trafił do planowanej kategorii wagowej. Ważąc niespełna 37 kg znalazł się w wadze do 40 kg, gdzie walcząc dzielnie z cięższymi rywalami zdobył najmniej lubiane miejsce przez sportowców czyli IV. Niestety tuż za podium… W najbliższą sobotę kolejny start – tym razem w Częstochowie, gdzie odbędzie się II Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Mam nadzieje, że tym razem wrócimy z medalami 🙂