650 drzew na 650- lecie Woli Duchackiej

W dniu 10 października – w Światowym Dniu Drzewa – zorganizowaliśmy w ramach obchodów Jubileuszu 650 – lecia akcję „650 drzew na 650- lecie Woli Duchackiej”. Oprócz organizatorów, którymi byli: Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego, Osiedlowy Klub Kultury Wola Duchacka oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Woli Duchackiej w akcji wzięły udział duchackie placówki oświatowe – Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7, Szkoła Podstawowa im. bł. Celiny Borzęckiej, Szkoła Podstawowa nr 55, Samorządowe Przedszkole nr 22 i Samorządowe Przedszkole nr 51.
Finałem akcji było zasadzenie Drzewa Memoriałowego w Parku Duchackim z udziałem Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera, Radnej Miasta Krakowa Grażyny Fijałkowskiej, Przewodniczącego i Radnych Dzielnicy XI oraz mieszkańców Woli Duchackiej.
Uroczystość uświetnił Hymn o Woli Duchackiej wykonany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. bł. Celiny Borzęckiej oraz piosenka o Drzewie Memoriałowym wykonana przez barda Woli – Jaro Gawlika.

Wszystkim, którzy włączyli się do Akcji – serdecznie dziękujemy!

A oto nasz fotorelacja.

650-drzew na 650-lecie Woli Duchackiej w placówkach edukacyjnych:

Przedszkolu nr 22

Przedszkolu nr 51