Spotkanie Laureatów III Dyktanda o tytuł Dziecięcego Mistrza Ortografii Dzielnicy XII

SPOTKANIE LAUREATÓW III DYKTANDA O TYTUŁ DZIECIĘCEGO MISTRZA ORTOGRAFII DZIELNICY XII

„Arcyważny polski skoczek i chuderlawy żartowniś w jednej osobie – Jerzy Żaba, wyruszył na igrzyska olimpijskie. Skoczkowi spod Tatr nie przeszkadzała zupełnie niezimowa aura. Gdzieniegdzie, jakby ktoś dał im hasło, ze zmrożonej jeszcze ziemi wychylały główki przylaszczki, a żonkile w okamgnieniu pięły się ku słońcu…”

To pierwsze zdania dyktanda, z którym zmierzyli się uczniowie V i VI klas szkół podstawowych Dzielnicy XII, 21 lutego, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.
Dyktando, podobnie jak w roku ubiegłym odbyło się pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Dzielnicy XII, pana Zbigniewa Kożucha. Podczas Spotkania Laureatów, nagrody wręczył Zastępca Przewodniczącego pan Rafał Buchelt. Wystąpiły dzieci z grup wokalnej i teatralnej MDK. Goście posłuchali między innymi piosenki o „Strasznym budziku” („budziku” – pisanym przez „u”, nie przez „ó”) oraz drzewie (pisanym oczywiście przez „rz”), a także obejrzeli inscenizowane wiersze o Pietrze oraz o Szczebrzeszynianach zdziwionych zachowaniem chrząszcza, który zamiast brzmieć, zaczął się tarzać.

Laureatom gratulujemy!

fb-share-icon

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność