TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA O LAUR JUBILATA

Dnia 15 maja 2013r już po raz dziewiąty w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego odbyło się Spotkanie Młodych Poetów Krakowa – Turniej Jednego Wiersza o Laur Jubilata.
W tym roku na konkurs nadesłano około 60 wierszy uczniów małopolskich szkół gimnazjalnych i średnich. W czasie imprezy finałowej zaprezentowano wiersze 31 autorów. Jury w składzie Elżbieta Zechenter – Spławińska (poetka), Krzysztof Lisowski (poeta, krytyk literacki) oraz Włodzimierz Jurasz( dziennikarz Dziennika Polskiego) przyznało 4 nagrody i 9 wyróżnień. Nagrodę główną, Laur Jubilata zdobyła Maria Wójtowicz z IV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.
Wszystkie wiersze prezentowane na konkursie zostały wydrukowane okolicznościowym Almanachu.
Sponsorem Głównym imprezy była Spółdzielnia Handlowa Jubilat, Patronat Honorowy nad imprezą objął Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, a opiekę medialną nad imprezą objął Dziennik Polski.

Protokol konkursu

[nggallery id=268]

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność