DUŻY SUKCES ZAWODNIKA NASZEGO KLUBU – DANIEL NOWAK V NA MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW!

Dużym sukcesem zakończył się start naszych zawodników w najwyższej rangi zawodach w Polsce tj na Mistrzostwach Polski Młodzików. Turniej odbył się w sobotę 20.04.2013 w hali MOSiRu w Bochni. Na tatami rywalizowali najlepsi zawodnicy z całej Polski. Nasz klub reprezentowało 3 zawodników. W kategorii plus 81 kg walczył Wiktor Tran – niestety w pierwszej walce spotkał się z kilkanaście kilogramów cięższym zawodnikiem i mimo dużej ambicji przegrał swój pojedynek i został sklasyfikowany wśród 15 najlepszych zawodników w naszym kraju. W kategorii do 50 kg walczył Konrad Bora w pierwszej walce pokonał zawodnika z Nowej Soli ale niestety mimo bardzo wyrównanej walki w następnym pojedynku musiał uznać wyższość zawodnika z Elbląga. W podsumowaniu Konrad został sklasyfikowany w pierwszej 20 zawodników w Polsce. Ostatnim naszym reprezentantem był w najniższej kategorii wagowej do 38 kg – Daniel Nowak. W pierwszej walce prze YUKO pokonał zawodnika z Radzynia, następnie prze WAZA ARI reprezentanta z Warszawy. Dopiero w ćwierćfinale przegrał przez IPPON z późniejszym złotym medalistą tej kategorii Jakubem Pankowskim z Opola. Następnie w walkach repasażowych dających prawo walki o miejsce III wygrał przez IPPON z zawodnikiem z Tarnowa, później pokonał także przed czasem kolejnego reprezentanta Warszawy i dopiero w walce o brązowy medal po ogromnych emocjach przegrał z zawodnikiem z Jastrzębia Zdroju. Pozwoliło to na zajęcie V miejsca w Mistrzostwach Polski. Warto przy tym podkreślić, że w historii naszego klubu jest to najwyższy indywidualny wynik w zawodach tej rangi. Serdecznie gratuluję Danielowi i jego rodzicom mając nadzieję na jeszcze lepszy wynik za rok !!!

trener Paweł Maślej

DSC05695 DSC05697 DSC05715 DSC05716 DSC05718 DSC05721 DSC05722

 

Dostępność