Zimowy Salon Artystyczny

W pierwszy wieczór marca odbył się w prokocimskiej Filii Młodzieżowego Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego dziewiąty już Zimowy Salon Artystyczny pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Celem Salonu jest stworzenie możliwości poznania się i artystycznej konfrontacji dla twórców, którzy dzielą swój czas pomiędzy pracę pedagogiczną, a rozwój własnych talentów. W tym roku na spotkanie złożyło się czternaście bardzo różnych stylowo i tematycznie prezentacji.
Zgodnie z regulaminem i tradycją Salonu wystąpili krakowscy pedagodzy-muzycy, plastycy i poeci. Po raz pierwszy nauczyciele mieli okazję zaprezentowania się wraz ze swoimi wychowankami, w parze mistrz i uczeń. Jak co roku spotkaniu towarzyszyły wybory Osobowości Artystycznej. Głosami zgromadzonej publiczności Puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty powędrował w ręce, pracującej na co dzień w XXV Liceum Ogólnokształcącym, pani Barbary Leśniak i jej ucznia Konrada Chlebdy, którzy wyśpiewali sobie nagrodę, prezentując autorskie kompozycje pani Barbary, a także słynną piosenkę Marka Grechuty „W dzikie wino zaplątani”. Zdobywcom Pucharu udało się przenieść słuchaczy na chwilę w świat Krakowa sprzed kilkudziesięciu lat.
Publiczność miała także szansę poznania najnowszych utworów laureatek, odbywającego w ramach Zimowego Salonu w latach ubiegłych, konkursu na zestaw wierszy: Joanny Pstruś, Lidii Sałabun i Grażyny Ladry.
Organizatorzy gratulują zwycięzcom i dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom spotkania, szczególnie tym, którzy od lat pozostają wierni Zimowemu Salonowi Artystycznemu. Życzymy dalszych osiągnięć i wytrwałości w realizacji swoich artystycznych pasji.
Zapraszamy za rok!
[nggallery id=244]

fb-share-icon

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność