” Pluszowy przyjaciel”

26 listopada w Akademii Lolka i Bolka obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. To właśnie on był w tym dniu głównym bohaterem wielu piosenek, tańców, zabaw, wierszy i rymowanek. ALiBowicze poznali krótką historię pluszowego misia oraz mieli okazję zaprezentowania własnych misiów przyniesionych do przedszkola.W trakcie pobytu w Akademii dzieci układały puzzle z Kubusiem Puchatkiem, kolorowały obrazki z wizerunkiem pluszowego misia oraz słuchały fragmentów książki zatytułowanej: ” Przygody i wędrówki Misia Uszatka” autorstwa Cz. Janczarskiego.Zajęcia te niewątpliwie posiadały walor wychowawczy. Po pierwsze – uświadomiły przedszkolakom wartość przyjaciela – nawet tego pluszowego. Bo to on niejednokrotnie dodaje otuchy, odwagi i dostarcza radości. A po drugie – przypomniały o konieczności dbania o swojego pluszowego przyjaciela. Bowiem wieloletnia praktyka pedagogiczna potwierdza znaną teorię, że jaki stosunek ma dziecko do zabawki, taki stosunek ma do drugiego człowieka.