DOBRY WYSTĘP NASZYCH ZAWODNIKÓW NA TURNIEJU WARSAW OPEN!

Podczas XIV WARSAW JUDO OPEN dobrze spisali się zawodnicy naszego klubu. W kategorii wagowej do 38 kg MDK KRAKÓW reprezentowali: MIKOŁAJ BOROŃ oraz DANIEL NOWAK. Mikołaj w pierwszej walce pokonał przez YUKO Litwina Lukasa Volfsonasa. Niestety w kolejnym pojedynku dopiero po decyzji sędziów (walka oraz dogrywka zakończyły się remisem), stosunkiem głosów 1:2, musiał uznać wyższość reprezentanta Polski Mikołaja Wykupila. Pozwoliło to na sklasyfikowanie naszego zawodnika na XIII miejscu. Jeszcze lepiej wypadł Daniel, który mimo niezbyt udanego początku – przegrana z Litwinem Edvardasem Sagalecem, nota bene późniejszym triumfatorem tej kategorii wagowej – został sklasyfikowany na VII miejscu. Ex aequo z innym reprezentantem naszego kraju Mateuszem Osiakiem zajęli najlepsze miejsca wśród Polaków w tej kategorii. W kolejnych swoich walkach Daniel wygrał przed czasem z: Hubertem Pieczyńskim oraz Łotyszem Emilsem Saksonsem. Następnie przegrał z późniejszym brązowym medalistą zawodów Łotyszem Ilją Sokirjanskisem. Warto podkreślić, że był to jeden z najważniejszych turniejów judo w Europie w tej kategorii wiekowej. Na dziewięciu matach w warszawskiej hali Torwar walczyło w sumie 1107 zawodników i zawodniczek.

paweł maślej

Dostępność