02.03.2012 – Zimowy Salon Artystyczny

2 marca w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego odbył się po raz ósmy Zimowy Salon Artystyczny – spotkanie krakowskich pedagogów, poetów, muzyków i plastyków. Imprezę objął Honorowym Patronatem Małopolski Kurator Oświaty Artur Palczewski. Podczas spotkania przyznawana jest nagroda za zestaw wierszy (wyboru dokonuje jury) oraz Puchar dla Osobowości Artystycznej (wyboru dokonuje publiczność) ufundowany przez Kuratora Oświaty. Jak co roku Salon był okazją do zaprezentowania swoich prac i utworów oraz rozmów o działalności pedagogicznej i sztuce. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wieczoru autorskiego laureatek ubiegłorocznego konkursu poetyckiego; Grażyny Ladry, pracującej na co dzień w Szkole Podstawowej nr 80 w Krakowie i Lidii Sałabun, uczącej w Szkole Podstawowej nr 4 w Wieliczce. Obie panie brały udział również w tegorocznym konkursie i podobnie jak podczas Salonu w roku 2011 otrzymały dwa równorzędne wyróżnienia. Jury postanowiło nie przyznawać nagrody głównej. Puchar dla Osobowości Artystycznej Salonu, decyzją publiczności, powędrował w ręce plastyka – Marii Śmigli, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 162 w Krakowie.
Podczas spotkania licznie zgromadzeni goście mieli okazję posłuchać między innymi piosenek Adele w wykonaniu Natalii Piekarczyk oraz obejrzeć fragmenty pantomimicznego spektaklu poświęconego Jackowi Kaczmarskiemu, przygotowanego przez grupę teatralną Eviva l’arte.
Wszystkim laureatom, uczestnikom i gościom Zimowego Salonu Artystycznego bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

[nggallery id=86 images=6]

Dostępność