Zajęcia w Izbie Starego Prokocimia

Przykładowe zajęcia:

• Historia Starego Prokocimia dla małych i trochę większych”  – podstawowe zajęcia przybliżające uczestnikom dzieje Prokocimia.
  • „Dziś nie pójdziemy do szkoły…” – II wojna światowa w Prokocimiu widziana oczyma dziecka
  • „Jerzmanowski i Wokulski. Powstańcy, przedsiębiorcy, społecznicy” – losy Erazma Józefa Jerzmanowskiego na tle życiorysu bohatera literatury pozytywistycznej.
  • „Jak pociąg zmienił wieś w miasto” – historia prokocimskich kolejarzy.
  • „Opowieści przedmiotów z dawnego Prokocimia”  – zajęcia dla przedszkolaków opowiadające o życiu codziennym mieszkańców wsi Prokocim.

Każde z zajęć mogą zostać uzupełnione o spacer z przewodnikiem po Parku Jerzmanowskich lub o dostosowane tematycznie warsztaty plastyczne.

Zajęcia w Izbie oraz spacer edukacyjny są bezpłatne, dodatkowe warsztaty plastyczne wiążą się z opłatą za użyte materiały.