Śpiewam dla Ciebie, Polsko – koncert laureatów konkursu

Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego już po raz drugi był organizatorem Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych pn. „Śpiewam dla Ciebie, Polsko”. W tym roku konkurs odbył się dnia 27 października 2023 w nowej Sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury. W konkursie brali udział uczniowie szkół z Krakowa    i powiatu krakowskiego. Adresowany on był zarówno do solistów, jak i zespołów  wokalnych w trzech kategoriach wiekowych.
Celem konkursu było uczczenie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez popularyzację polskich pieśni patriotycznych. W konkursie wzięło udział 25 solistów oraz 10 zespołów .
Jury pod przewodnictwem Pani Aldony Skoczek, dyrektora Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca KRAKOWIAK, współorganizatora konkursu, przyznało 10 nagród i 5 wyróżnień specjalnych.        Przyznało także wyróżnienie specjalne dla Pani Izabeli de Lehenstein Werndl  ze Szkoły Podstawowej w Bukowie za przygotowanie uczniów do konkursu.

Koncert laureatów konkursu odbył się w dniu 14 listopada 2023. Obecni  na koncercie laureaci zaprezentowali konkursowe prezentacje, po wykonaniu których nastąpiło wręczenie dyplomów i upominków. Nagrody wręczali: Przewodniczący Rady Dzielnicy XI Pan Kazimierz Bożek, Pani Dominika Bąk – Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, Pani Aldona Skoczek dyrektor MLZPiT KRAKOWIAK oraz Pani Teresa Grzybowska – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. K.  Gałczyńskiego.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.