” Każdy przedszkolak pamięta, że nadchodzą Święta”

W dniu 20 grudnia odbyło się w Akademii Lolka i Bolka rodzinne spotkanie związane z najpiękniejszymi  Świętami w polskiej tradycji – Świętami Bożego Narodzenia. Przedszkolaki starały się przybliżyć tajemnicę nocy wigilijnej poprzez wierszowaną opowieść o narodzeniu Jezusa. Pozwoliła ona przenieść się w myślach do dalekiego Betlejem. W trakcie spotkania można było wysłuchać również świątecznych piosenek oraz obejrzeć ” Taniec Aniołków”. Tradycją naszych imprez ALiBowych jest oczywiście wspólna zabawa. Wszyscy uczestnicy imprezy brali w niej aktywny udział. Były zabawy związane z Bożonarodzeniowymi tradycjami, takimi jak: ubieranie choinki, obdarowywanie prezentami, kolacja wigilijna, składanie życzeń, rodzinne kolędowanie. Bawiliśmy się przy muzyce m.in. w ” Choinkowy łańcuch”, ” Zaprzęgi”. Były również świąteczne zgadywanki wprost z worka Św. Mikołaja. Na spotkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego kolędowania, po którym zatańczyliśmy ” Świąteczny Taniec” i złożyliśmy sobie nawzajem życzenia. Na pożegnanie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, w trakcie którego wspólnie delektowaliśmy się ciastami i ciasteczkami domowego wypieku.