Wielkanocne zabawy z jajkiem i zającem

W dniu 22.03. w Akademii Lolka i Bolka odbyły się przedświąteczne zajęcia otwarte z aktywnym uczestnictwem rodziców. Spotkanie rozpoczęło się piosenką z ruchem we wspólnym kole, wprowadzającą radosny, zabawowy nastrój. Przedszkolaki i zaproszeni goście, podzieleni na trzy drużyny wykonywali świąteczne zadania z jajkiem oraz odpowiadali na pytania związane ze Świętami Wielkanocnymi. Każde poprawnie wykonane zadanie oraz udzielenie właściwej odpowiedzi nagradzane było czekoladowym jajeczkiem. Po zabawach z jajkiem przedszkolaki wykonały improwizację ” Taniec kurcząt” do muzyki. Wszyscy rodzice kolejno czytali także swoim dzieciom ” Wielkanocną bajeczkę”. Zgodnie z tytułem spotkania nie mogło również zabraknąć ” zajęczej” zabawy oraz piosenki, którą przedszkolaki zaśpiewały na zakończenie.