WANDOWO 2015 – DZIEŃ 10

Kolejny dzień przybliżył nas do końca obozu. Czwartek był dniem uzupełnienia brakujących rozgrywek w poszczególnych grupach. I tak najstarsi rywalizowali w turnieju gry w DART’a. Oto klasyfikacja końcowa:

I miejsce KONRAD BORA

II miejsce MIŁOSZ SULENCKI

III miejsca DAMIAN GURBIEL i JOANNA ŁOPATA

Grupa druga w specjalnych strojach pogrubiających stoczyła pojedynki w turnieju SUMO:

I miejsce MACIEJ OPROCHA

II miejsce WOJCIECH BARNAŚ

III miejsca IGOR MAŚLEJ i NATALIA KIEŁBOŃ

Natomiast grupy trzecia i czwarta uzupełniły próbę testu sprawności – tym razem był to bieg na 60 m. Po biegach trzecia grupa grała w tenisa stołowego, a grupa czwarta miała rozgrywki DOMINO. Oto wyniki:

I miejsce MIKOŁAJ TRZPIS

II miejsce TYMOTEUSZ KOSOŃ

III miejsca ANTONI DROŻDŻ i BORYS ŻMIJEWSKI

Na obiad bardzo dobra zupa ogórkowa oraz pyszne gołąbki w sosie pomidorowym. Na podwieczorek jogurt truskawkowy. Po ciszy ostatnie już rozgrywki. Najstarsi walczyli w turnieju SUMO. I tak prezentuje się pierwsza czwórka::

I miejsce KONRAD BORA

II miejsce SZYMON BASTER

III miejsca KRZYSZTOF ŁOPATA i WOJCIECH KASZTELANIEC

Grupa druga rozegrała natomiast turniej DOMINO. Poniżej wyniki:

I miejsce ALEKSANDRA ZACZKIEWICZ

II miejsce IGOR MAŚLEJ

III miejsca NATALIA KIEŁBOŃ i MACIEJ OPROCHA

Trzecia grupa odbyła zajęcia z gier i zabaw ruchowych oraz rozegrała kilka pojedynków w tenisie stołowym, który cieszy się na naszym obozie dużą popularnością. Najmłodsi zaś, rozegrali wyczekiwany turniej PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ. Oto wyniki (nazwy drużyn są autorstwa samych uczestników 🙂 ):

I miejsce drużyna „SUPER OWSIKI” w składzie:
BARTOSZ KIEŁBOŃ, BORYS ŻMIJEWSKI, DAMIAN KOPEREK, TYMOTEUSZ HERÓD

II miejsce drużyna „FC CYTRYNY” w składzie:
BARTEK ĆWIKŁO, TYMOTEUSZ KOSOŃ, ADRIAN SKOWRONEK, MACIEJ ANTOSZ, SZYMON MRÓZ

III miejsca drużyna „FC FRYTKI” w składzie:
MIKOŁAJ TRZPIS, FILIP ZIARKO, ANTONI DROŻDŻ, TYMOTEUSZ ZIAJKO

Po kolacji dodatkowo mieliśmy ognisko. Tym razem aby nie powielić błędu z lat poprzednich siedzieliśmy przy ognisku a kiełbasę trenerzy przyrządzili obok na klasycznym grill’u. Uratowało to istnienie wielu kiełbas, które w tradycyjnej wersji pieczenia przy ognisku bardzo często lądowały w płomieniach 🙂 . Dzień upłynął pod znakiem przyzwoitej pogody. Pojawiła się chwilowa ulewa około południa, później jednak trochę się wypogodziło. Nie już jednak tak upalnie jak kilka dni temu. Po wieczór pojawiły się też podmuch silniejszego wiatru. Winny jestem jeszcze Państwu wyniki turnieju PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ w grupie trzeciej, który odbył się kilka dni temu, a kartka z wynikami czasowo się zawieruszyła 🙂 . Tak czy inaczej w zaciętym meczu decydującym o pierwszym miejscu 5 do 4 wygrała drużyna w składzie: JAN FIGLARSKI, LEON HERÓD, ANNA SIECIŃSKA, MAJA BIEDRZYCKA oraz MARIA SYGUŁA. Miejsce drugie zatem zajęła ekipa w składzie: NORBERT GUZIK, WIKTOR GUZIK, TOMAZ AJCHSZTET, HELENA DAMASZK oraz WERONIKA SOBCZYŃSKA. Wieczorem trenerzy podsumowali ostatecznie wyniki TESTÓW SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ. Ocenie podlegały:

• szybkość (bieg na 60 m),
  • skoczność (skok w dal z miejsca),
  • siła mięśni ramion (podciąganie się na drążku, ewentualnie zwis),
  • zwinność (bieg po tzw. „kopercie”),
  • wytrzymałość (w zależności od grupy bieg na 600, 1000 lub 1500 m.),
  • siła mięśni brzucha (maksymalna ilość skłonów w przód z leżenia w ciągu 30 sek.),
  • gibkość (zakres ruchu w skłonie w przód).

Oto najlepsza trójka w każdej grupie:

Grupa 1:
I miejsce KRZYSZTOF ŁOPATA

II miejsce KONRAD BORA
III miejsce SZYMON BASTER

Grupa 2:
I miejsce WOJCIECH BARNAŚ

II miejsce ALEKSANDRA ZACZKIEWICZ
III miejsce JAKUB KOZŁOWSKI

Grupa 3:
I miejsce LEON HERÓD

II miejsce TOMASZ AJCHSZTET
III miejsce WIKTOR GUZIK

Grupa 4:
I miejsce MIKOŁAJ TRZPIS

II miejsce BARTOSZ KIEŁBOŃ
III miejsce ADRIAN SKOWRONEK

I to tyle w dniu dzisiejszym. Pozostaje nam jeszcze podsumowanie w każdej z grup rywalizacji o tytuł najwszechstronniejszego obozowicza. Czas spać – nawet kadra musi chwilę odsapnąć 🙂 .

trener Paweł Maślej

LINK DO ZDJĘĆ: