GARDEJA 2014 – DZIEN SZÓSTY

I tak niby czas płynie wolno a za nami już połowa obozu 🙂 . Ciekawostką jest to, że część z tych uczestników którzy na początku dość mocno płakali zaczyna narzekać w związku ze zbliżającym się końcem obozu 🙂 Ot taki obozowy paradox… Sobota rozpoczęła się tradycyjnym rozruchem na boisku. Przed południem najstarsi realizowali jedna z prób Testu Sprawności Fizycznej – była to próba biegowa (wytrzymałość). Grupa druga rozpoczęła zawody łucznicze natomiast grupy trzecia i czwarta walczyły z piaskiem – odbył się turniej budowli w piasku. Zespoły były trzyosobowe, zawodnicy otrzymali stosowne narzędzia w postaci łopatek, grabek, wiaderek i foremek. Jury oceniło zaangażowanie oraz efekty. Oto wyniki:

GRUPA 3

I miejsce – ANTONI GRAMATYKA, WOJCIECH GAWĘDA, WOJCIECH BARNAŚ
II miejsce – ALEKSANDRA ZACZKIEWICZ, WOJCIECH KOSTUJ, KINGA STAŃDA
III miejsce – MARCIN FRASIK, PIOTR GOLEŃSKI, MARCO NAPOLITANO

GRUPA 4

I miejsce – KSAWERY LUNZ, BORYS ŻMIJEWSKI, FILIP ZIARKO
II miejsce – LEON HERÓD, TYMON HERÓD, JAN FIGLARSKI
III miejsce – BERTEK MICKOWSKI, PATRYK REGULSKI, TYMOTEUSZ ZIAJKO

Serdecznie gratuluję !!! Popołudniu grupa pierwsza rywalizowała w zawodach łuczniczych, w turnieju gry w bule oraz grała w tenisa ziemnego. Grupa druga zaliczyła kolejną próbę testu sprawności – tym razem badaliśmy szybkość – dodatkowo po zakończeniu prób odbył się mecz piłk i bazowej.Grupa trzecia miała zajęcia z gier i zabaw a najmłodsi grali w UNI HOKEJA i trenowali przez turniejem gry w bule. Po kolacji ognisko. Niestety 🙁 powoli ta forma znika z naszej tradycji. Mimo przygotowań części artystycznej oraz kiełbaski tradycyjnie pieczonej na patyku spora część dzieciaków wydawała się znudzona …. Tak swoją drogą szkoda tego klimatu, ogniska, gitary i kiełbasy…. Teraz chyba bardziej trendy jest rozpalić grilla i pogadać ze znajomymi na FACEBOOKu 🙁 Pozostaje mieć nadzieję, że klimat ogniska na nowo zarazi nasze najmłodsze pokolenie. Cisza nocna 22.00. Oto wyniki:

GRUPA 1 – ZAWODY ŁUCZNICZE

I miejsce – BARTŁOMIEJ WOJAKIEWICZ