17.04.2012 – Zajęcia z psem

W dniu 17.04.2012 r. przedszkolaki z Akademii Lolka i Bolka uczestniczyły w zajęciach z udziałem specjalnie szkolonego psa. W związku z realizowanym w bieżącym roku szkolnym projektem wychowawczym: ” Jestem przyjacielem zwierząt” spotkanie to miało na celu poznanie zasad właściwego postępowania z psem oraz stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy dziećmi a zwierzęciem. W trakcie radosnych zabaw ruchowych ukierunkowanych przez wykwalifikowaną osobę prowadzącą, przedszkolaki przyzwyczajały się do kontaktu z psem, wydawały polecenia, głaskały zwierzę, a na zakończenie zajęć żegnały się z nim. Spotkanie dostarczyło dzieciom niewątpliwie wiele zabawy, radości, a w kilku przypadkach także i satysfakcji, pozwalając na przełamanie lęku.

[nggallery id=153 images=3]