Roztańczone lektury: Średniowieczny Kraków w legendach

1.02. i 7.02.2012 odbyła się druga część projektu Roztańczone lektury w wykonaniu Zespołu Baletowego Relevé     i tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Tym razem artyści przenieśli widzów do średniowiecznego Krakowa.

Podczas prelekcji wspólnie przypominaliśmy sobie legendy O Hejnale, Rycerzach zaklętych w gołębie,                       O cudownym pierścieniu św. Kingi i Stópce Królowej Jadwigi.

Zaaranżowalismy mały turniej rycerski podczas którego chłopcy spróbowali swojej zręczności łapiąc wianki z gracją wyrzucane przez damy dworu; inwencją i pomysłowością można się było wykazać w konkurencji zaplatania warkoczy – było wesoło.

Goście obejrzeli włoskie tańce z przełomu XIV i XV w., a następnie sami utworzyli piękny, taneczny korowód średniowiecznego basse danse; poznali historię średniowiecznego ukłonu (reverance) i podstawowe kroki tańców  z tamtej epoki.

Stroje, w których wystąpili tancerze, zostały pożyczone z Baletu Dowrskiego Cracovia Danza – dziękujemy 🙂

[nggallery id=58 images=17]

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność