Dni Prokocimia 2016 – Piknik Rodzinny

W minioną niedzielę, w Parku Jerzmanowskich odbył się Piknik Rodzinny w ramach Dni Prokocimia. Dopisali goście, pogoda i humory. W tym roku motywem przewodnim imprezy była „Trylogia” Henryka Sienkiewicza, laureata nagrody Jerzmanowskich, sprzed dokładnie stu lat. Uczestnicy pikniku mogli, między innymi, wziąć udział w grze terenowej „Na tropach bohaterów Trylogii”, konkursie cytatów „Bar…wzięty!”, a także zmierzyć się z tekstem „Pana Wołodyjowskiego” w trwającym przy budynku Filii MDK maratonie czytelniczym, zainaugurowanym przez Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego. Pan Prezydent, tradycyjnie już, wręczył Medal Zasłużony dla Prokocimia oraz Stypendia dla Uzdolnionej Młodzieży. Medal otrzymał augustianin, ojciec Jan Emil Biernat, wieloletni Prowincjał Zakonu i niedawny organizator Dni Prokocimia, stypendia; Agata Prusak uczennica Publicznego Gimnazjum Jezuitów, Natalia Konieczna, uczennica Gimnazjum nr 32 i Łukasz Leon Pawlikowski, uczeń XXV Liceum Ogólnokształcącego. Ponadto odznakę Honoris Gratia, odebrał z rąk Prezydenta, pan Roman Rozlachowski, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Prokocimia.

Na plenerowej scenie w parku wystąpili uczestnicy zajęć MDK oraz dzieci z prokocimskich szkół i przedszkoli. W Pałacu Jerzmanowskich zobaczyć można było wystawę ikon autorstwa Grup Twórczych Mirofory i Deesis.