Zapraszamy do udziału w XI edycji Projektu edukacyjnego „Uczeń – Obywatel”

Dyrektorzy i nauczyciele szkół krakowskich

Zapraszamy do udziału w XI edycji projektu edukacyjnego „Uczeń – obywatel” uczniów krakowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wariant I – „Nic o nas bez nas” – adresowany do uczniów klas V i VI szkoły podstawowej.
Organizator : Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie, ul. Beskidzka 30

Projekt przewiduje cykl spotkań i warsztatów poświęconych tematyce samorządu krakowskiego – jego historii i teraźniejszości, obejmuje między innymi zajęcia dotyczące zasad działalności Rady Miasta i Prezydenta, zwiedzanie Pałacu Wielopolskich i spacer szlakiem samorządu krakowskiego. Projekt kończy się konkursem wiedzy o samorządzie. W załączeniu program i karta zgłoszenia.

Zgłoszenia:
Bożena Partyła – Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego
Tel./fax – 124255223 e-mail: imprezy@mdk.internetdsl.pl

Wariant III – Moje miasto – moje prawo – adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Organizator : Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie, ul. Beskidzka 30

Celem projektu jest zapoznanie uczniów ze strukturami i funkcjonowaniem samorządu na szczeblu lokalnym oraz zasadami tworzenia prawa miejscowego. Spotkania odbywają się w Urzędzie Miasta Krakowa , a ich uczestnicy maja okazję poznać funkcjonowanie Samorządu Krakowskiego w sposób praktyczny m.in. poprzez spotkania z politykami krakowskimi , radnymi , obserwację sesji Rady Miasta itp.

Zgłoszenia :
Teresa Grzybowska -Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego
30-619 Kraków ul. Beskidzka 30
tel./fax -12 425-52-23, tel.660-637-276
e-mail: dyrekcja@mdk.internetdsl.pl
Zainteresowane szkoły prosimy o przysyłanie czytelnie wypełnionych kart zgłoszeń w terminie do 25.09 2015 r.

Teresa Grzybowska, Bożena Partyła

Karta zgłoszenia do Ucznia obywatela