Wspólnie czekamy na Święta Bożego Narodzenia

Już niedługo święta – wszyscy na nie czekamy.  Sprzątamy,  przygotowujemy  prezenty, ubieramy choinkę, a przede wszystkim gotujemy. Zazwyczaj w tym czasie chętnie pomagają nam dzieci – dni wolne od zajęć w szkole to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu w kuchni. Razem można nie tylko przygotować coś pysznego, ale też porozmawiać  lub posłuchać muzyki.

PIERNIKOWE  CHOINKI:

potrzebne nam będą:

– 700 g mąki

– 100 g miodu

– 2 łyżeczki sody oczyszczonej

– 2 łyżeczki przyprawy do piernika

– 300 g cukru

– 60 g masła

– 2 jajka

Miód podgrzewamy. Do miski wsypujemy połowę mąki i zalewamy ją ciepłym miodem. Szybko mieszamy, dodajemy sodę, przyprawę do piernika i cukier. Znów energicznie mieszamy i czekamy, aż ciasto  wystygnie.  Dodajemy masło, wbijamy jajko i zgniatamy ciasto, dosypując resztę mąki. Wszystkie te składniki powinny osiągnąć konsystencję plasteliny. Gdyby lepiło się do palców – dodajemy jeszcze troszkę mąki. Ciasto dzielimy na części, wałkujemy i wycinamy gwiazdki. Pieczemy w temperaturze 170  stopni C. Można ozdobić je lukrem, posypką lub cukrem pudrem.

choinki

Przygotowujemy:

– 300 g mąki

– 200 g masła

– 150 g cukru pudru

– 1 żółtko

– 1 opakowanie cukru waniliowego

– 1 łyżeczka cynamonu

Wszystkim rodzicom oraz uczestnikom życzymy wesołych i pełnych pyszności świąt!!!