Oferta MDK 2022/2023

MDK BESKIDZKA 30

Zajęcia rytmiczne z baletem 4-6 lat, Violetta Onderka

Podczas zajęć dzieci uczą się świadomie słuchać muzyki, wyrażać ją poprzez rytmiczne akompaniowanie i grę na instrumentach perkusyjnych oraz poprzez taniec. Ważnym elementem zajęć rytmicznych są ćwiczenia słuchowo-rytmiczne oraz różne zabawy : naśladowcze, improwizacyjne, tematyczne z wykorzystaniem rekwizytów

Zajęcia wokalne 6-14 lat, Małgorzata Garlej

Zajęcia są skierowane do dzieci które lubią śpiewać i które chciałby poszerzać swoje muzyczne horyzonty oraz rozwijać swój talent. Podczas zajęć dzieci uczą się zasad emisji głosu, dykcji oraz interpretacji piosenki. Podczas wspólnej nauki piosenek rozwijamy poczucie rytmu oraz ćwiczymy kształcenie słuchu. Poprzez wspólne słuchanie muzyki uwrażliwiamy się na nowe dźwięki i rozwijamy wyobraźnię muzyczną. Zajęcia wokalne są też wspaniałą okazją do uczestnictwa w występach oraz konkursach.

Zajęcia wokalne 6-13 lat, Olena Zaiets

Nutki A, 6 – 9
Nutki B, 10 – 13 lat
Zajęcia wokalne dla dzieci są prowadzone w małej grupie. Odbywają się dwa razy w tygodniu. Podczas zajęć dzieci się uczą prawidłowej emisji głosu, pracy w zespole oraz solo, ćwiczą dykcję, również pracują nad poczuciem rytmu. Liczne występy na koncertach i konkursach pomagają dzieciom się otworzyć oraz nabrać doświadczenia scenicznego.

Nauka gry na instrumentach (gitara , pianino) pow.10 lat, Krzysztof Mazur

Nauka gry na instrumentach (pianino – gitara – flety proste – śpiew)
Zajęcia w grupach do czterech osób dla dzieci powyżej 10 lat

Plastyka pow. 5 lat, Julia Basista

Grupa I (dzieci w wieku 5-7 lat)
Na zajęciach skupiamy się na rozwijaniu wyobraźni i umiejętności manualnych. Razem uczymy się w kreatywny sposób spędzać czas wolny i tworzyć prace, które mogą stać się pretekstem do zabawy dla całej rodziny.

Grupa II (dzieci w wieku 8 – 11 lat)
Na zajęciach rozwijamy kreatywność, ćwiczymy warsztat twórcy i poznajemy nowe techniki plastyczne. Jest to również możliwość do poszerzania swojej wiedzy z zakresu sztuki, historii i tradycji związanych z kulturą naszego kraju.

AKUKU KUKIEŁKI (8 – 11 lat)
W trakcie zajęć będziemy tworzyć własne lalki teatralne, scenografię i rekwizyty do prostego teatru kukiełkowego. Wspólnie będziemy tworzyć spektakle teatralne. Spotkania będą również pretekstem, by dowiedzieć się co się dzieje za kulisami teatru oraz kto pracuje w teatrze oprócz reżysera i aktorów.

Plastyka pow. 5 lat, Lidia Mucha

W ofercie zajęć działania plastyczne w różnych technikach i dziedzinach sztuki
pozwalające rozwijać uczestników poprzez sztukę dawną i współczesną, inspirację mistrzami
malarstwa oraz nieograniczoną kreatywność własnych  wypowiedzi plastycznych.

Młoda Akademia Tańca pow. 6 lat, Agnieszka Jastrzewska

Grupa I 6 – 8 lat
Zajęcia w grupie I obejmują: elementy klasyki – podstawy, rozwijanie orientacji w przestrzeni, taniec nowoczesny, zabawy rytmiczne i integrujące grupę, układ taneczny, prezentacje przed widownią

Grupa II 9 – 10 lat
Zajęcia  w grupie II obejmują: elementy klasyki – kontynuacja, kształtowanie postawy, rozwijanie koordynacji ruchowej, taniec nowoczesny, zabawy rytmiczne, układy taneczne, prezentacje przed widownią

Grupa III 11 – 13 lat
Zajęcia  w grupie III obejmują: elementy klasyki – kontynuacja, kształtowanie postawy, taniec nowoczesny i elementy tańca współczesnego, zabawy ruchowe i rytmiczne, zadania improwizacyjne, układy choreograficzne, prezentacje przed widownią

Grupa IV od 14 roku życia
Zajęcia  w grupie IV obejmują: elementy klasyki – zaawansowane, taniec współczesny – zaawansowany, improwizacje, rozwijanie twórczego myślenia, świadomość ruchu, układy choreograficzne, prezentacje przed widownią

Studio tańca Rytmgrupy taneczno – akrobatyczne 7 – 12 lat, Agnieszka Wolanin

Studio Tańca RYTM zaprasza dziewczynki 7 – 12 lat do grupy tanecznej z elementami akrobatyki.
Jeśli lubisz dynamiczny taniec, masz w sobie dużo energii, a przy tym chcesz się nauczyć „gwiazdy” „mostka” i „szpagatu” lubisz się bawić – przyjdź do nas!

Zespół tańca współczesnego DeXtra od 5 lat, Aneta Kita

Grupa I dzieci 5-6 lat
Grupa II dzieci 7-9 lat
Grupa III dzieci 10 -12 lat
Grupa IV młodzież od 13 lat

Na zajęciach dzieci poznają szeroko rozumianą technikę tańca współczesnego, a także elementy tańca jazzowego i klasycznego. Pracują na techniką wykonania poszczególnych elementów tańca takich jak skoki, obroty czy piruety, a także uczą się nazewnictwa z zakresu tańca. Bardzo ważne jest rozwijanie kreatywności, samodzielności oraz współpracy w grupie.
Przygotowujemy nowe choreografie, które prezentujemy na koncercie tanecznych w NCKu i innych wydarzeniach organizowanych przez MDK.

Teatr od 7 lat, Kinga Garlicka

INTERLUDIUM 7 – 11 lat
Najmłodszy zespół teatralny, pracujący w równym stopniu nad technikami teatralnymi i warsztatem aktorskim, jak i nad zachowaniami socjalnymi, zdolnością do współpracy i umiejętnościami interpersonalnymi. Praca w zespole przygotowuje do występów przed publicznością i daje mocne podstawy pod późniejszy rozwój zdolności aktorskich, a nawet reżyserskich.

CARPE DIEM 12 – 16 lat

Zespół intensywnie pracujący nad rozwojem artystycznym, nauką technik teatralnych, umiejętnością publicznego występu, kreowaniem własnych spektakli; nastawiony na wszechstronny rozwój osobowości, inspirujący się psychologią, historią, filozofią, sztuką we wszelkich jej przejawach, w eksperymentach teatralnych poszukujący własnego wyrazu.

ALTER EGO od 15 lat
Najstarszy zespół teatralny, nastawiony na szlifowanie umiejętności scenicznych, na występy i konkursy; zespół najbardziej zaawansowany w rozwoju umiejętności scenicznych, szukający wyzwań i własnej drogi artystycznej.

Judo od 9 lat, Paweł Maślej

Grupa I  6-8 lat
Zajęcia ogólnousprawniające z elementami judo., w tym umiejętność bezpiecznego padania. Podnoszenie ogólnej sprawności i wprowadzanie do japońskiej sztuki walki oraz sportu, czyli judo.

Grupa II  9-10 lat
Zajęcia ogólnousprawniające, poszerzanie elementów judo, egzaminy na kolejne stopnie. Nauka wybranych technik pozwalająca na prezentowanie poznanych elementów. Możliwość udziału w obozach sportowych w zimie i w lecie.

Grupa III  11 – 12 lat
Zajęcia wprowadzające do treningu sportowego. Nauka rzutów i innych elementów walki. Egzaminy na kolejne stopnie szkoleniowe, starty w zawodach zewnętrznych. Możliwość udziału w obozach sportowych w zimie i w lecie.

Grupa IV – 13 lat i starsi
Trening sportowy, doskonalenie elementów walki. Start w zawodach, także rangi mistrzowskiej. Możliwość udziału w obozach klubowych w lecie i w zimie, a także w zgrupowaniach Kadry Małopolski. Najstarsi mogą ukończyć kurs sędziego judo. Możliwość udziału w dodatkowych sparingach z innymi klubami (dodatkowe treningi).

 

MDK UL. NA WRZOSACH 57

Logorytmika 4-6 lat, Małgorzata Czub

Zajęcia muzyczno – ruchowe połączone ze wspomaganiem rozwoju mowy. Zajęcia obejmują profilaktykę logopedyczną, koordynację zaburzeń mowy oraz wdrażanie nawyków poprawnej wymowy.

Szkoła Wczesnego Czytania 4-6 lat, Małgorzata Czub

Celem zajęć jest wprowadzenie dziecka w świat sylab, dzieci poznają samogłoski, sylaby, pierwsze słowa aż do umiejętności samodzielnego czytania krótkich tekstów; kształtowanie u dzieci motywacji do samodzielnego czytania; przygotowanie dzieci do nauki pisania – ćwiczenia graficzno – motoryczne; zaznajomienie dzieci z obrazem graficznym wszystkich liter alfabetu.

Zespół Baletowy Relevé od 6 lat, Magdalena Żmuda-Kozłowska

Na zajęciach poznajemy technikę tańca klasycznego. Młodsze grupy pracują nad rytmicznością,  koordynacją i pamięcią ruchową. Starsze doskonalą technikę, płynność ruchów i elegancję. Zespół bierze udział w licznych projektach, koncertach i audycjach

Gr.1 – 6/7 lat
Gr.2 – 8-10
Gr.3.- 10-12
Gr.4 – 12-14
Gr.5 – 15+

Studio tańca Rytm od 5 lat, Agnieszka Wolanin

Studio Tańca RYTM zaprasza dziewczynki 5 – 11 lat do grupy tanecznej z elementami akrobatyki. Nasz taniec jest dynamiczny, poprawia kondycję, wzmacnia ciało i daje dużo radości! Tutaj nauczysz się szpagatu, przerzutu bokiem,  mostka, stania na rękach.

Zapraszamy również do grupy hip – hop dzieci w wieku 8-12 lat. Jeśli lubisz luźny styl i fajną muzykę, spontaniczność oraz żywiołowość ta grupa jest właśnie dla Ciebie!

Studio Piosenki Harmonia od 6 lat, Olena Zaiets

Zajęcia wokalne dla dzieci są prowadzone w małej grupie. Odbywają się dwa razy w tygodniu. Podczas zajęć dzieci się uczą prawidłowej emisji głosu, pracy w zespole oraz solo, ćwiczą dykcję, również pracują nad poczuciem rytmu. Liczne występy na koncertach i konkursach pomagają dzieciom się otworzyć oraz nabrać doświadczenia scenicznego.

Przednutki debiut, 6-8 lat
Przednutki A, B, 9-11 lat
Puzzle,  12-14 lat
Domino, 15-18 lat

Nauka gry na instrumentach od 7 lat, Andrzej Powroźnik

Sekcja muzyczna oferuje naukę gry na fortepianie, keyboardzie, gitarze (klasycznej, akustycznej, elektrycznej) oraz naukę śpiewu. W trakcie zajęć uczniowie doskonalą umiejętności praktyczne, a także poznają teorię muzyki, w tym zapis nutowy. Regularnie organizowane są koncerty, w czasie których młodzi muzycy mogą zaprezentować swoje osiągnięcia.

Instrumenty klawiszowe – fortepian, keyboard – od 7 lat
Gitara – od 8 lat
Śpiew – od 11 lat

Plastyka 5-15 lat, Barbara Mateja

Program dostosowany do wieku dzieci. Praca w rożnych technikach plastycznych. Doskonalenie warsztatu malarskiego, rysunkowego, graficznego i rzeźbiarskiego. Nauka przez zabawę. Udział w konkursach

Gr. I – 5-6 lat
Gr. II -7-9 lat
Gr. III – 10-12 lat
Gr. IV – 13-15 lat

Decoratornia od 6 lat, Lidia Mucha

Program zajęć w Dekoratorni obejmuje działania plastyczne związane z rzemiosłem artystycznym i dekoratorskim. Prace te będą inspirowane poszczególnymi epokami i kierunkami w sztuce. Mają na celu zapoznać uczestników pracowni z epoką i jej osiągnięciami szczególnie w dziedzinie rzemiosła artystycznego oraz z możliwością inspirowania się stylem, estetyką, ornamentyką przekładając je na wytwory sztuki współczesnej. Do różnych kultur i stylów możemy odwoływać się tworząc biżuterię, kolekcję mody, elementy dekoracyjne wystroju wnętrz i inne.

Ceramika od 6 lat, Lidia Mucha

Pracownia ceramiki łączy techniki form przestrzennych – rzeźba, płaskorzeźba, odlew z gipsu, formowanie przestrzenne z różnych materiałów. Nie mniej podstawą programu jest formowanie w masach ceramicznych, szkliwienie, dekorowanie angobą.

Język angielski 6-13 lat, Katarzyna Gut

Zajęcia z uczniami sześcioletnimi oraz z edukacji wczesnoszkolnej będą miały formę zabawy (duża ilość piosenek, zabaw ruchowych, form plastycznych, itp.) Podczas zajęć dla uczniów starszych realizowane będą zagadnienia zgodne z podstawą programową dla danej klasy, rozszerzone o dodatkowe treści (różne święta, elementy kultury krajów anglojęzycznych czy zagadnienia związane z zainteresowaniami dzieci).

Modelarstwo od 7 lat, Piotr Dymacz

W zajęciach poznajemy i doskonalimy techniki wykonywania przeróżnych modeli latających, pływających czy jeżdżących, z materiałów plastikowych, drewnianych po metal. Na swoich zajęciach staram się rozwijać  zdolności manualne u wychowanków oraz cechy charakteru jak cierpliwość, dokładność. Przy okazji budowy danego projektu poznajemy również trochę historii każdego modelu.

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność