Zespół baletowy Releve

Zespół baletowy Releve

Zespół Baletowy Relevé  rozpoczął swoją działalność w 2002 roku, w Filii MDK im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie. Obecnie w skład zespołu wchodzi 120 tancerek – wiele z nich związanych jest z zespołem prawie od samego początku.

Zespół bierze udział w licznych koncertach i projektach. Od wielu lat występuje podczas koncertu Oblicza Terpsychory z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Wspólnie z Zespołem TaW tworzy projekt Portrety Muzyczne, w którym tancerze występują do utworów jednego z wybranych kompozytorów. Tancerki Zespołu wielokrotnie, wraz z tancerzami Baletu Dworskiego Cracovia Danza,  brały udział  w spektaklu Balet o kawie. Wcielając się w rolę niezapomnianych Ziarenek kawy tańczyły zarówno w Krakowie, jak i wielu innych miastach w Polsce (Wieliczka, Koszęcin, Książ, Kielce, Radom).

Od kilku lat Zespół uczestniczy w  koncertach dla dzieci organizowanych w Filharmonii Krakowskiej, a także prezentuje cykl autorskich audycji słowno-baletowych Baletki na pięciolinii w Księgarni Bona.  Dużą popularnością cieszą się audycje Bajki z piruetem, w których tancerki Zespołu przybliżają najmłodszym widzom niezwykły świat baletowej sztuki.

Od 2016 roku tancerki otrzymują liczne nagrody i wyróżnienia podczas Wojewódzkiego Festiwalu Zespołów Artystycznych im. Jana Joachima Czecha w Starym Sączu.

 

Oto wybrane wydarzenia z naszego kalendarium:

  • Czerwiec 2018 – Tanecznym krokiem w stronę lata – koncert finałowy w Auli Jana Pawła II
  • Maj 2018 – konkurs taneczny w Starym Sączu – zdobywamy I i III miejsce oraz 2 wyróżnienia!!!
  • Luty 2018 – warsztaty taneczne w Zawoi

(Więcej…)

Aleksandra Domagała

Nauczyciel, tancerz, choreograf.

W 2012 roku zdała Egzamin Dyplomowy w Warszawskiej Szkole Baletowej, uzyskując tytuł Zawodowego Artysty  Tancerza ZASP.   Posiada tytuł magistra pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z wychowaniem plastycznym.  Edukację rozpoczęła w Studio Baletowym przy Operze i Operetce w Krakowie, następnie kontynuowała ją w Krakowskiej Akademii Tańca L’ art de la Dance, którą ukończyła w 2010 roku. Równolegle odbywała kurs na instruktora tańca jazzowego. Tancerka Art Dance Company, przez 8 lat pracowała w Teatrze Ludowym. Brała także udział w realizacji projektu Michaiła Zubkova „Listy George Sand”. Uczestniczy w międzynarodowych warsztatach na całym świecie Kanadzie, Anglii, Irlandii, Francji, we Włoszech, Portugalii, Słowacji, Niemczech.

Na co dzień prowadzi zajęcia i warsztaty dla wszystkich grup wiekowych.

Dzieli się pasją do tańca klasycznego, modern- jazzu. Ciągle poszerzając swój warsztat taneczny o nowe style.

 

Kamila Borowy

Od dziecka związana z tańcem klasycznym. Uczęszczała do Szkoły Baletowej Fundacji Edukacji Artystycznej w Krakowie, gdzie poznała podstawy techniki baletu, tańca współczesnego oraz polskich tańców narodowych. W celu rozwinięcia swojego potencjału, brała udział w wielu warsztatach różnych styli tanecznych, takich jak: taniec współczesny, jazz, hip- hop, czy dancehall.  Podczas swojej kilkuletniej pracy jako nauczyciel baletu, miała przyjemność  prowadzić zajęcia w niepublicznych szkołach tańca, a także dzieliła się swoją pasją z najmłodszymi adeptami sztuki tanecznej, pracując w przedszkolach. Ukończyła studia pedagogiczne o specjalności animacja społeczno- kulturalna na Uniwersytecie Jagiellońskim, posiada również dyplom dietetyka uzyskany na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońkiego. Obecnie rozpoczyna kurs prowadzący do uzyskania dyplomu choreografa tańca współczesnego.

Magdalena Żmuda – Kozłowska

Wykształcenie:

  • magister filologi polskiej (specjalność teatrologia) – Uniwersytet Jagielloński;
  • Krakowska Szkoła Baletowa;
  • Artystyczna Kreacja Tańca i Ruchu – AWF w Krakowie;
  • Zarządzanie w oświacie – Uniwersytet Jagielloński;
  • tancerka Baletu Dworskiego Cracovia Danza w latach 2009-2015

 

Harmonogram 2019/2020

Gr. I

Poniedziałek i środa godz.15.30- 16.15

Gr. II

Poniedziałek i środa godz. 16.20- 17.05

Gr. III

Poniedziałek i środa godz. 17.10-18.40

Gr.  IV

Wtorek i czwartek 15.00 -16.30

Gr. V

Wtorek i czwartek  16.35 -18.05

Gr. VI

Wtorek i czwartek 18.10 – 19.40

Gr. VII (Modern)

Środa 19.00 – 20.30

Aktualności

Poranne przeciąganie 🙂 Zespół Releve

https://www.mdkgal.edu.pl/files/2020/03/poranne-przeciąganie.mp4 ...
Czytaj Dalej

Zadania i materiały w czasie pracy online

Zadanie dla grupy 4 Zespołu Releve Drogie Uczennice, Zachęcam do obejrzenia! Sobota 17.50 –> https://www.telemagazyn.pl/tv/baletownik-2438765/ ...
Czytaj Dalej

Zadania i materiały w okresie pracy online

Zadanie dla grupy 5 i 6 Zespołu RELEVE Dziewczęta, poniżej przesyłam link do aplikacji na telefon, która pozwoli Wam podjąć ...
Czytaj Dalej

Zajęcia baletowe Releve – Pani Aleksandra Domagała

W dniach 21-24 stycznia zajęcia zespołu baletowego Releve z panią Aleksandrą Domagałą nie odbędą się ...
Czytaj Dalej

Zespół Releve

W najbliższy poniedziałek 16.12 nie odbędą się zajęcia baletowe Zespołu Releve dla gr. I, II i III prowadzone przez p ...
Czytaj Dalej

Harmonogram zajęć Zespołu Releve (gr. I, II i III) 2019/2020

Zajęcia odbywają się w budynku MDK przy ul. Na Wrzosach 57, w sali widowiskowej. Gr. I Poniedziałek godz.15.30- 16.15 Środa ...
Czytaj Dalej

Więcej aktualności z sekcji