O Sekcji Hip-Hop

O sekcji

Zespół Tańca Show Dance „INTRO” powstał w 2018r. Jest to grupa taneczno – akrobatyczna. Podstawową techniką tej sekcji jest taniec Disco Dance Freestyle. Styl ten charakteryzuje się dynamicznym tempem. Oparty jest na szybkich, dynamicznych zmianach kroków i figur, wymachach rąk i nóg, a także na elementach akrobatycznych. Bazujemy również na technice tańca jazzowego i klasycznego. Na zajęciach uczymy się szpagatów, skoków szpagatowych, piruetów, gwiazd, ślizgów i wielu innych figur w zależności od stopnia zaawansowania tancerza. Choreografie Zespołu „Intro” są bardzo widowiskowe i entuzjastycznie przyjmowane przez widownię.

Na zajęcia przychodzą dzieci w wieku 6 – 11 lat uwielbiające się ruszać. Oprócz postępów liczy się tu również świetna zabawa.

Podczas treningów szczególny nacisk kładziony jest na doskonalenie techniki tanecznej, poprawę koordynacji ruchowej, zwiększenie gibkości i elastyczności całego ciała, rozwijanie kreatywności i umuzykalnienie. Dbamy o odpowiednią postawę tancerzy oraz uśmiech na twarzy. Układy taneczne, które prezentujemy podczas występów, a w przyszłości konkursów i turniejów, dają dzieciom nie tylko wiele radości, ale wymagają od nich również dobrej sprawności i kondycji fizycznej.

Agnieszka Wolanin

Choreograf, tancerka, pedagog, od 20 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia z tańca nowoczesnego, towarzyskiego oraz cheerleadingu.

Od najmłodszych lat brała udział w wielu turniejach tańca towarzyskiego o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest zdobywczynią wielu czołowych miejsc na turniejach tańca towarzyskiego, disco dance i hip-hop. Aby podnosić poziom tańca swoich wychowanków i zarażać ich swoją pasją, stale poszerza swoje umiejętności i wiedzę taneczną, szkoląc się stylach takich jak taniec klasyczny, jazz, hip-hop, disco czy akrobatyka.

 

Wykształcenie:

Studia podyplomowe: Wiedza o Kulturze

Specjalność: edukacja w placówkach oświatowo-wychowawczych

Studia podyplomowe: Wiedza o Kulturze

Specjalność: nauczanie w szkołach ponadgimnazjalnych

Studia magisterskie:

Pedagogika – Uniwersytet Rzeszowski

Studia licencjackie:

Pedagogika w zakresie: edukacja zdrowotna z rehabilitacją – Instytut Pedagogiki
w Lublinie

Instruktor Rekreacji Ruchowej: specjalność gimnastyka korekcyjna

Instruktor Sportu: specjalność taniec sportowy

Instruktor Tańca Hip-Hop

Instruktor Aerobiku

Trener Personalny

Harmonogram 2019/2020

Wtorek

15.00 – 16.30 – Hip Hop „Boom”

16.35 – 18.05 – Show Dance „Intro”

18.10 – 19.40 – Grupa Tańca Akrobatycznego „Salto I”

 

Czwartek

15.00 – 16.30 – Show Dance „Intro”

16.35 – 18.05 – Hip Hop „Boom”

18.10 – 19.40 – Grupa Tańca Akrobatycznego „Salto I”

 

Aktualności

Dni Prokocimia 2019 – Dzień 1

Pierwszy Dzień tegorocznych Dni Prokocimia – na naszej scenie plenerowej przy ul. Na Wrzosach 57 zaprezentowały się zespoły i wykonawcy ...
Czytaj Dalej

Oblicza Terpsychory 2017

Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca – Oblicza Terpsychory, który odbędzie się we wtorek 25.04.2017 o godz ...
Czytaj Dalej

Harmonogram 2016/2017

Piątek Grupa początkująca – 18:00 – 18:45 (Sala widowiskowa) Grupa zaawansowana – 18:45 – 20:15 (Sala widowiskowa) ...
Czytaj Dalej

Harmonogram zajęć 2012/2013

Zajęcia Hip-hop odbywają się w piątek o godzinach: 18.00-18.45 19.00-19.45 W sali widowiskowej w budynku przy ul. Na Wrzosach 57 ...
Czytaj Dalej