Studio tańca RYTM

Studio tańca RYTM

Zajęcia taneczne przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia. Składają się z ćwiczeń, sekwencji ruchów tanecznych i układów choreograficznych.

Style i techniki taneczne wykorzystywane podczas zajęć to: taniec współczesny, modern dance, modern jazz, taniec fizyczny, floor work oraz elementy tańca klasycznego. Dopełnieniem kroków tanecznych w układach są elementy gimnastyczne i akrobatyczne. Uczestnicy na zajęciach uczą się przewrotów w przód i tył, przerzutów bokiem, stania na rękach, mostków gimnastycznych, przejść w przód i tył oraz wielu innych. Na zajęciach także uczymy się pracy z przyborem np. obręczą czy drążkiem. Zajęcia uzupełniane zestawem ćwiczeń ogólnorozwojowych, wzmacniających, rozciągających i rozluźniających.

Podstawowe cele zajęć to:

  • powiększanie umiejętności tanecznych uczestników
  • nauka coraz trudniejszych elementów gimnastycznych
  • kształtowanie większej ekspresji i estetyki ruchu
  • kształtowanie poczucia rytmu i tempa
  • wyrobienie większej  świadomości ciała
  • wzmocnienie mięśni
  • kształtowanie sylwetki
  • nauka koordynacji ruchowej
  • poprawa samopoczucia

Agnieszka Wolanin

Choreograf, tancerka, pedagog, od 20 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia z tańca nowoczesnego, towarzyskiego oraz cheerleadingu.

Od najmłodszych lat brała udział w wielu turniejach tańca towarzyskiego o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest zdobywczynią wielu czołowych miejsc na turniejach tańca towarzyskiego, disco dance i hip-hop. Aby podnosić poziom tańca swoich wychowanków i zarażać ich swoją pasją, stale poszerza swoje umiejętności i wiedzę taneczną, szkoląc się stylach takich jak taniec klasyczny, jazz, hip-hop, disco czy akrobatyka.

 

Harmonogram

Poniedziałki i środy

14.55 – 15.40 – gr. V

15.45 – 16.45 – gr. VI

16.50 – 18.05 – gr. VII

 

 

Aktualności

Dextra, Studio tańca Rytm – lekcja pokazowa

W czwartek 9 czerwca odbyła się lekcja pokazowa zespołu tańca współczesnego Dextra oraz  Studia tańca Rytm ...
Czytaj Dalej

Zimowo i kolorowo

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia lekcji podsumowującej pracę grup rytmicznych w I semestrze 2021/2022 ...
Czytaj Dalej

Dzień Szalonych Skarpetek

Dni 21 i 22 lutego były bardzo wesołymi dniami w obu Mdkach. Wszystkie grupy  uczestniczyły w niecodziennym wydarzeniu – Dniu ...
Czytaj Dalej

Zajęcia taneczne – A. Wolanin

W dniach od 1.02.2022 do 16.02.2022 zajęcia taneczne z panią Agnieszką Wolanin nie odbędą się ...
Czytaj Dalej

Dzień Szalonej Skarpetki już wkrótce!

Uwaga uwaga "RYTM"owcy! Dni 21.02.2022 (poniedziałek - WRZOSY) oraz 22.02.2022 (wtorek - BESKIDZKA) zostają ogłoszone Dniem Szalonej Skarpetki 🙂 Wszystkie ...
Czytaj Dalej

Kocie sprawki – zachęcam do udziału!

OŚWIADCZENIE Kocie sprawki regulamin ...
Czytaj Dalej

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność