Zespół Tańca Współczesnego

Zespół Tańca Współczesnego DeXtra

Taniec współczesny powstał na przełomie XIX i XX wieku, stanowi nową koncepcje i otwartą formę ruchu. Pozbawiony jest sztywnych reguł tańca klasycznego, ale opiera się na jego ideach. W tańcu współczesnych najważniejsze są emocje, ruch i gesty, które pozwalają na swobodna wypowiedź. Każdy ruch jest wykonywany według określonych zasad, w których tancerze wykorzystują oddech, ciężar ciała, grawitację i balans ciała. Taniec współczesny jest mieszaniną wielu technik takich jak: taniec nowoczesny, jazzowy, akrobatyka, czy taniec klasyczny. Twórcami tańca współczesnego byli: Isadora Duncan, Martha Graham, Pina Bausch, Ruth Saint Denis, Loie Fuller.

,,Na zajęciach przekazuje swoim uczniom szeroko rozumianą technikę tańca współczesnego, a także elementy tańca jazzowego i
klasycznego. Pracujemy na techniką wykonania poszczególnych elementów tańca takich jak skoki, obroty czy piruety, a także uczymy się
nazewnictwa z zakresu tańca. Bardzo ważne jest dla mnie rozwijanie kreatywności, samodzielności oraz współpracy w grupie.
Co roku przygotowuje nowe choreografie, które prezentujemy na koncercie tanecznych w NCKu i innych wydarzeniach organizowanych przez MDK”.

 

 

Aneta Kita

Aneta Kita  przygodę z tańcem zaczęła od tańca baletu jako mała dziewczynka. Pierwsze kroki taneczne stawiała w Miejskim Domu Kultury oraz w Społecznym Ognisku Baletowym w Częstochowie, później zaczęła szkolić się w technice tańca współczesnego i jazzowego. Dyplomowana instruktorka tańca jazzowego Egurrola Dance Studio, absolwentka Szkoły Baletowej Fundacji Artystycznej w Krakowie oraz absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia i techniki tańca. Tytuł magistra choreografii i teorii tańca uzyskała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od kilku lat uczy dzieci i dorosłych. Stale szkoli się u polskich i zagranicznych choreografów w takich stylach jak taniec klasyczny modern dance czy taniec współczesny.
Uwielbia kontakt z ludźmi dlatego praca pedagoga daje jej dużo radości i spełnienia.

 

Harmonogram

Wtorki(MDK) i czwartki(SP55)

15.00-16.00 – Gr I

16:05-17:35 – Gr II
17:40 – 19:10 – Gr III
19:15 – 21:15 – Gr IV

 

 

DeXtra na instagramie

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność