Zespół tańca akrobatycznego Salto

Zespół tańca akrobatycznego Salto

Zajęcia taneczne przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia. Składają się z ćwiczeń, sekwencji ruchów tanecznych i układów choreograficznych.

Style i techniki taneczne wykorzystywane podczas zajęć to: taniec współczesny, modern dance, modern jazz, taniec fizyczny, floor work oraz elementy tańca klasycznego. Dopełnieniem kroków tanecznych w układach są elementy gimnastyczne i akrobatyczne. Uczestnicy na zajęciach uczą się przewrotów w przód i tył, przerzutów bokiem, stania na rękach, mostków gimnastycznych, przejść w przód i tył oraz wielu innych. Na zajęciach także uczymy się pracy z przyborem np. obręczą czy drążkiem. Zajęcia uzupełniane zestawem ćwiczeń ogólnorozwojowych, wzmacniających, rozciągających i rozluźniających.

Podstawowe cele zajęć to:

  • powiększanie umiejętności tanecznych uczestników
  • nauka coraz trudniejszych elementów gimnastycznych
  • kształtowanie większej ekspresji i estetyki ruchu
  • kształtowanie poczucia rytmu i tempa
  • wyrobienie większej  świadomości ciała
  • wzmocnienie mięśni
  • kształtowanie sylwetki
  • nauka koordynacji ruchowej
  • poprawa samopoczucia

Agnieszka Muczyń

Tancerka, instruktor, choreograf, wielokrotna laureatka ogólnopolskich
i międzynarodowych konkursów oraz festiwali tańca współczesnego, między innymi: zdobywczyni nagrody The Best Duo na festiwalu Solo&Duo w Budapeszcie oraz dwukrotna stypendystka programu telewizyjnego Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka.

Zawsze blisko związana z technikami tańca współczesnego.

Absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu o specjalności taniec współczesny, Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji
w Poznaniu, Wydział Zdrowia Publicznego, kierunek – fizjoterapia oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Taniec o specjalności Choreografia i Teoria Tańca, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki. W sierpniu tego roku ukończyła kurs pedagogiczny dla nauczycieli.

Współpracowała z Teatrem Tańca Alter z Kalisza, Teatrem Dramatycznym w Warszawie (Peer Gynt. Szkice z dramatu Henryka Ibsena), Teatrem Nowym w Poznaniu (Sen Nocy Letniej), Stowarzyszeniem Sportowym Gracja oraz  parkiem trampolin Gojump.

Od listopada 2018 roku w MDK prowadzi grupę tańca akrobatycznego Salto, a od września 2019 także grupę tańca modern.

 

Magdalena Bialik

Wykształcenie:
magister biologi (specjalność biologia z nauczaniem przyrody i chemii) – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Instruktorski kurs kwalifikacyjny z tańca współczesnego.

Pasją pani Magdaleny jest taniec. Przygodę taneczną rozpoczęła w wieku 8 lat, właśnie w zespole „Salto” w MDK, osiągając wiele sukcesów na przeglądach tanecznych w Polsce oraz zagranicą. Od ponad 5 lat prowadzi zajęcia taneczne z elementami akrobatyki.

HARMONOGRAM 2019/2020

Wtorek – sala baletowa

16.00 – 17.30 gr III

17.30 – 19.00 gr. IV

19.00 – 20.30 gr. V

 

Piątek – sala baletowa

15.00 — 16.30 gr. II

16.30 — 18.00 gr. III

18.00 — 19.30 gr. IV

19.30 – 21.00 gr. V

 

Aktualności

Akcja “Trenuj w domu”

Nasi tancerze z zespołu Salto ćwiczą i rozciągają się w domach. Na zdjęciach fotorelacja z treningu naszej niezawodnej Marysi Budacz ...
Czytaj Dalej

Harmonogram Salto 2019/2020

Poniedziałek – sala widowiskowa 19.10 – 20.40 gr. V Wtorek – sala baletowa 15.00 – 16.30 gr II 16.35 – ...
Czytaj Dalej

Uwaga – Zajęcia tańca akrobatycznego Salto

Szanowni Państwo, Informujmy że od 5.XI.2018 r zajęcia tańca akrobatycznego SALTO będą odbywać się z nowym nauczycielem Panią AGNIESZKĄ MUCZYŃ ...
Czytaj Dalej

Harmonogram zajęć

Harmonogram zajęć w roku szkolnym 2018/2019: gr. 1 Wrzosy wtorek 18:30-20:00 czwartek 18:30-20:00 grupy Beskidzkie: gr. 2 wtorek 15:00 -16:30 ...
Czytaj Dalej