Zespół tańca akrobatycznego Salto

Zespół tańca akrobatycznego Salto

Zajęcia taneczne przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia. Składają się z ćwiczeń, sekwencji ruchów tanecznych i układów choreograficznych.

Style i techniki taneczne wykorzystywane podczas zajęć to: taniec współczesny, modern dance, modern jazz, taniec fizyczny, floor work oraz elementy tańca klasycznego. Dopełnieniem kroków tanecznych w układach są elementy gimnastyczne i akrobatyczne. Uczestnicy na zajęciach uczą się przewrotów w przód i tył, przerzutów bokiem, stania na rękach, mostków gimnastycznych, przejść w przód i tył oraz wielu innych. Na zajęciach także uczymy się pracy z przyborem np. obręczą czy drążkiem. Zajęcia uzupełniane zestawem ćwiczeń ogólnorozwojowych, wzmacniających, rozciągających i rozluźniających.

Podstawowe cele zajęć to:

  • powiększanie umiejętności tanecznych uczestników
  • nauka coraz trudniejszych elementów gimnastycznych
  • kształtowanie większej ekspresji i estetyki ruchu
  • kształtowanie poczucia rytmu i tempa
  • wyrobienie większej  świadomości ciała
  • wzmocnienie mięśni
  • kształtowanie sylwetki
  • nauka koordynacji ruchowej
  • poprawa samopoczucia

Agnieszka Wolanin

Choreograf, tancerka, pedagog, od 20 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia z tańca nowoczesnego, towarzyskiego oraz cheerleadingu.

Od najmłodszych lat brała udział w wielu turniejach tańca towarzyskiego o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest zdobywczynią wielu czołowych miejsc na turniejach tańca towarzyskiego, disco dance i hip-hop. Aby podnosić poziom tańca swoich wychowanków i zarażać ich swoją pasją, stale poszerza swoje umiejętności i wiedzę taneczną, szkoląc się stylach takich jak taniec klasyczny, jazz, hip-hop, disco czy akrobatyka.

 

HARMONOGRAM 2019/2020

Wtorek i piątek

15.00 – 16.30 – gr. II

16.40- 18.10 – gr. III

18.20 – 19.50 – gr. IV

 

Aktualności

NOMINACJA 4

Kornelia wykonała zadanie 🙂 https://www.mdkgal.edu.pl/files/2021/01/Kornelia.mp4 ...
Czytaj Dalej

NOMINACJA 3

Emilka wykonała zadanie 🙂 https://www.mdkgal.edu.pl/files/2021/01/Emilka_nominacja1.mp4 ...
Czytaj Dalej

NOMINACJA 2

Tosia wykonała zadanie 🙂 https://www.mdkgal.edu.pl/files/2021/01/Tosia_nominacja.mp4 ...
Czytaj Dalej

NOMINACJA 1

Od dziś co chwila NOMINACJA!!! Kto, kogo i po co nominuje? Dowiecie się oglądając filmiki naszych grup. Uważaj, bo być ...
Czytaj Dalej

Życzenia Świąteczne

Zapraszamy do obejrzenia filmu z życzeniami przygotowanego przez naszych wychowanków. https://www.mdkgal.edu.pl/files/2021/01/Swieta1.mp4 ...
Czytaj Dalej