Organizacja imprez

Bożena Partyła


Wykształcenie:
magister socjologii – Uniwersytet Jagielloński

W Młodzieżowym Domu Kultury pracuję od 10 lat jako instruktor imprez. Organizuję konkursy, przeglądy, zarówno o zasięgu krakowskim jak i małopolskim. Jestem także organizatorem różnorodnych form warsztatowych dla uczniów i nauczycieli.

Wybrane imprezy:
– Małopolskie konkursy Recytatorskie – Konkurs Poezji K. I. Gałczyńskiego „Siódme niebo” oraz „Tym, których nie ma wśród nas”
– Małopolski Wiosenny Przegląd Artystyczny Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych
– Małopolski Konkurs Taneczny „Wokół tańca”
– Spotkania Młodych Poetów Krakowa  – Turniej Jednego Wiersza o Laur Jubilata
– Konkursy plastyczne – „Wiedzmy i wiedźminki”, „Kasztanoludki i inne jesienne stworki” oraz „Laurka dal mamy”
– Konkurs literacki – „Wiersz dla mamy”
– Cykl edukacyjny – Teatr niejedno ma imię
– Warsztaty dla nauczycieli  – ZIMA – WIOSNA

Paulina Sobkowiak


Wykształcenie:
magister filologii polskiej (specjalność pedagogiczna i teatrologiczna) – Uniwersytet A.Mickiewicza w Poznaniu
Studia podyplomowe: zarządzanie kulturą, kurs języka migowego dla nauczycieli organizowany przez Polski Związek Głuchych (4 stopnie)

Zainteresowania zgodne z wykształceniem :-). Lubię teatr, wiersze Tuwima, Herberta i Barańczaka, gotyk i secesję, obrazy Matejki, dramaty Wyspiańskiego. A poza tym lato, psy, morze…itd.,itd…W Młodzieżowym Domu Kultury pracuję od pięciu lat, zajmując się organizacją imprez, prowadzeniem warsztatów dla młodszych i starszych oraz wszystkim co związane z Izbą Historii Starego Prokocimia. W roku szkolnym 2011/2012 jestem też nauczycielem edukacji literackiej.

 

Wybrane warsztaty:

„Krakowskim szlakiem Stanisława Wyspiańskiego”
„Obrazy, na których wieje wiatr”
„Uwaga: Krzyżacy! – czyli reportaż spod Grunwaldu”
„Erazm Józef Jerzmanowski – portret pozytywisty”
„Pamiętajcie o ogrodach – dzieje Parku Jerzmanowskich”

Wybrane imprezy:

– Dni Prokocimia – coroczna duża impreza plenerowa dla mieszkańców dzielnicy (współorganizacja)
– Konferencja „Małe Muzeum” – spotkanie pracowników instytucji o charakterze izby regionalnej, sali pamięci , działających na terenie Małopolski.
– „Prokocanie” – wystawa fotografii z archiwów trzech prokocimskich rodzin: Kielarów, Wojciechowskich i Ściężorów
– „Asnyk u Jerzmanowskich” – wieczór poetycki (premiera w Pałacu Jerzmanowskich, pokazy w Filii Podgórskiej Biblioteki Publicznej i krakowskiej siedzibie Polskiego Związku Głuchych), łączący wiersze Adama Asnyka czytane przez uczestników zajęć MDK z pantomimą w wykonaniu niesłyszącego artysty Ryszarda Szarzyńskiego
– „Wybory Najsympatyczniejszego Prokocimskiego Psa” – impreza plenerowa integrująca społeczność Prokocimia, połączona z zajęciami dogoterapii (współpraca z Fundacją Iskra) i zbiórką na rzecz Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

 

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność