DNI PROKOCIMIA 2023

W minioną niedzielę, tradycyjnie, podczas Dni Prokocimia wręczone zostały prokocimskie nagrody. Z rąk Bogusława Kośmidera, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa, Medal „Zasłużony dla Prokocimia” przyjął wieloletni prezes Klubu Sportowego Kolejarz Prokocim, Pan Józef Małecki. Stypendia dla Uzdolnionej Młodzieży z Prokocimia przyznano uczniom Szkoły Podstawowej nr 61: Tomaszowi Majce i Pawłowi Bieleckiemu oraz uczęszczającemu do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Zaczarowana Planeta” Mikołajowi Szkaradkowi. Nagrody otrzymali też Dziecięcy Mistrzowie Ortografii Dzielnicy XII.
Była też okazja by podziękować Panu Prezydentowi Bogusławowi Kośmiderowi za współpracę i wsparcie okazywane naszemu MDK – wyrazem tego podziękowania było, wręczone przez Panią Dyrektor Teresę Grzybowską, serce.
Wręczeniu nagród towarzyszyły występy wokalne. Wystąpiła młodzież ze Studia Piosenki Harmonia i stypendysta Tomasz Majka. O godzinie 17.00 rozpoczął się koncert Duo Performace. Duet zabrał słuchaczy w muzyczną podróż poprzez słoneczną Italię i Hiszpanię, Węgry, aż po słynną Anatewkę i jeszcze słynniejszą Krainę Lodu.
Po koncercie odbył się wernisaż wystawy „Prokocimskie impresje” prezentującej prace powstałe w pracowniach Lidii Muchy i Ryszarda Łobody. Zgromadzeni goście podziwiali ikony, witraże, ceramikę, czerpany papier z zatopionymi fragmentami kwiatów.
Dziękujemy i zapraszamy już za rok ????.