Terpsychora 2023

MDK-owskie święto tańca!

24 kwietnia 2023 roku Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego obchodził, po raz 21, swoje wielkie święto tańca. Koncert pn. „Oblicza Terpsychpory” odbył się w Nowohuckim Centrum Kultury. Na scenie przed liczną publicznością swoje umiejętności zaprezentowały wszystkie zespoły taneczne działające w MDK, tj. Zespół Baletowy Releve, Młoda Akademia Tańca MAT, Studio Tańca RYTM, Zespół Tańca Współczesnego DeXtra oraz gościnnie zespół teatralny Carpe Diem – łącznie ponad 300 młodych tancerzy.

Auguste Bournonville duński baletmistrz i choreograf, napisał kiedyś, że „taniec to nie tylko układ figur. Żeby się go nauczyć, trzeba go pokochać”. Wierzymy, że tancerze Młodzieżowego Domu Kultury, mimo młodego wieku, już pokochali taniec i wciąż będą doskonalić swoje umiejętności. A o ich wielkiej pasji i miłości do tańca niech świadczy fakt, że niektórzy już od kilkunastu lat ćwiczą swoje umiejętności uczęszczając na zajęcia taneczne w MDK.

Wszystkim adeptom tańca życzymy wytrwałości i siły w dążeniu do celu, płynności przy każdym ruchu, pięknych prezentacji oraz triumfów na turniejach, a Trenerom – ciekawych pomysłów na choreografie.

Dostępność