Mamy dwa medale Mistrzostw Małopolski !!!

W ostatni weekend zawodnicy naszego klubu udanie zawalczyli podczas najwyższej rangi zawodów dla dzieci. Były to Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Małopolski Dzieci i Młodzików. Na sześciu matach w Tauron Arenie 14 maja walczyło ponad 400 zawodników i zawodniczek z blisko 40 klubów. Na tak ważnych zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć także naszych podopiecznych. Niestety ostatecznie wystartowała tylko trójka, ale za to w większości z sukcesami. Najtrudniejsza przeprawę miała Jan Śmiga z grupy 3. Niestety nie udało mu się przebrnąć walk eliminacyjnych  ostatecznie zajął  miejsce XI w kategorii wagowej do 46 kg. Warto dodać, że dla Janka był to debiut na zawodach i od razu na tak ważnym turnieju 🙂 . Dużo lepiej spisała się pozostała dwójka. W kategorii wiekowej dzieci Maksymilian Wielogórski, również z grupy 3, zdobył medal brązowy 🙂 (kategoria wagowa do 32 kg). Także na najniższym stopniu podium stanął Adrian Skowronek z grupy 4. Adrian jako młodzik walczył w kategorii wagowej do 81 kg. Warto dodać, że co prawda jedynie w roli kibiców, ale na turnieju pojawili się także Maksymilian i Aleksander Stawarz. Serdecznie gratuluję medalistom. Niestety kolejna szansa na sukces na poziomie województwa będzie dopiero za rok, bowiem dopiero wtedy odbędą się kolejne mistrzostwa naszego województwa.