Dzień w średniowiecznym Krakowie

Dzień w średniowiecznym Krakowie – zajęcia dla wszystkich, którzy kiedykolwiek marzyli, by przenieść się w czasie.
Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego zaprasza na warsztaty historyczno-plastyczne dla uczniów klas III – V szkół podstawowych.
Część pierwsza – HISTORYCZNA Część druga – PLASTYCZNA
Ok. 1 godz. Ok. 45 minut
Prześledzimy dzień średniowiecznego krakowianina od pobudki wraz ze wschodem słońca aż po moment zamykania bram miejskich.
Uczestnicy dowiedzą się co jedzono, jak się ubierano, jak pracowano, uczono się i bawiono w średniowiecznym Krakowie. Co krakowian z dawnych czasów szczególnie cieszyło, a co smuciło i budziło lęk? Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy. Dzieci będą najpierw słuchać, a potem działać  – same dochodząc do wniosków w kolejnych poruszanych blokach tematycznych.
Każdy z uczestników zostanie na chwilę czeladnikiem u średniowiecznego mistrza cechowego – jego zadaniem będzie ozdobienie kafla piecowego lub ceramicznej płytki posadzkowej.
Teoria to zbyt mało? Istnieje możliwość uzupełnienia warsztatów wycieczką po historycznym centrum
Krakowa– W POSZUKIWANIU ŚLADÓW ŚREDNIOWIECZA. Tym razem uczestnicy zbawią się w detektywów próbujących dociec czy pomiędzy współczesnymi sklepami, restauracjami i bankami kryją się miejsca, pamiętające mieszkańców średniowiecznego grodu.
koszt wycieczki: 5 zł
UWAGA!
Koszt warsztatów: 10 zł od osoby
Miejsce: MDK im. K. I. Gałczyńskiego, ul. Na Wrzosach 57 (Stary Prokocim)
Terminy do ustalenia telefonicznego: Paulina Sobkowiak, 12 658 37 94

fb-share-icon

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.