Poszukujemy zdjęć Prokocimia z lat 60-90tych ubiegłego wieku

JĘDRUŚ, TATKA, TRZEPAKI I MUNDURKI…
Drodzy Państwo!
Jak dotychczas, w ramach naszej Izby Historii Starego Prokocimia wspominaliśmy czasy bardzo odległe (historia wsi od czasów średniowiecza) i dość odległe (ważny i bogaty w wydarzenia okres dwudziestolecia międzywojennego). Dziś, chcielibyśmy przygotować wystawę, dotyczącą czasów, które znaczna część dorosłych mieszkańców Prokocimia jeszcze pamięta – lat 60-90 ubiegłego wieku. Nie stworzymy jej jednak sami. Prosimy o to abyście Państwo sięgnęli do swoich domowych archiwów w poszukiwaniu zdjęć, które są nie tylko pamiątką rodzinną, ale również pokazują realia tamtych czasów: wygląd ulic, budynków, ale także wnętrza i wyposażenie domów, szkół, sklepów, itd.
Jeśli zechcecie nam pomóc prosimy o nadsyłanie zdjęć wraz ze zgodą na publikację (do dnia 22 listopada, na adres: mdkgal@gmail.com
Jeżeli natomiast nie posiadacie Państwo fotografii w formie plików, a tradycyjne odbitki, przynieście je do MDK Na Wrzosach – zeskanujemy je i oddamy właścicielowi.
Bezcenne będą dla nas również krótkie (lub dłuższe 😉 ) notatki–wspomnienia dotyczące miejsc utrwalonych na kliszy. Wszystkie zdjęcia opublikujemy na naszej stronie internetowej, a wybrane pojawią się na wystawie. Zaprosimy również Państwa na uroczysty wernisaż. Będzie okazja by wspólnie powspominać.
Bardzo prosimy o jak najszersze udostępnianie tego posta. Dziękujemy.
fb-share-icon

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.