Programowanie dla dzieci

W trakcie zajęć na pierwszym semestrze z programowania organizowanych przez NGE dzieci będą pracować i kodować z użyciem wsparcia tzw. Systemów blokowych, czy obrazów reprezentujących poszczególne polecenia wydawane komputerowi. Będziemy pracować z użyciem innowacyjnego systemu KANO.me, zachwalanym między innymi przez  Marka Zuckerberga, który z jego użyciem uczy własne dzieci jak kodować. Oprócz tego, dzieci poznają zasady budowy komputera, zostaną wprowadzone w ogólne założenia zajmujące się edukacją cyfrową, oraz będą  w plastyczny i świeży sposób uczyły się tego jak mogą tworzyć za pomocą komputerowego kodu, na przykład malując i tworząc proste grafiki samym wpisywaniem kodu, metodą PixelArt. Dodatkowo, ważnym elementem nowoczesnych zajęć edukacyjnych związanych z edukacją cyfrową jest tzw. Grywalizacja, czyli łączenie nauki z zabawą, nutą rywalizacji i ogólne zwiększenie przyjemności z lekcji. W związku z tym, część zajęć dzieci realizować będą za pomocą specjalnie przygotowanej wersji gry Minecraft, gdzie dzieci będą programować automatyczne roboty wewnątrz świata gry, które to roboty będą wykonywać i tworzyć niesamowite obiekty w świecie gry, na żywo, co pozwoli dzieciom jeszcze lepiej zrozumieć to jak programowanie działa!

ILOŚĆ SPOTKAŃ: 13 zajęć x 1,5 godziny (26 godzin lekcyjnych)

WIEK: 7-13 lat

CENA: 500 PLN

Szczegółowy program

Syllabus I semestru programowaniwa NextGenEducation

Płatność

Płatność na rachunek w jednej (termin płatności do pierwszych zajęć) lub dwóch ratach (terminy płatności: rata I do pierwszych zajęć, rata II do końca listopada).

Dane do przelewu:

Odbiorca: NextGenEducation sp.Z.O.O