Chyże Nóżki – Prezentacja jury

Tancerzom biorącym udział w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca CHYŻE NÓZKI, a także Ich rodzicom, instruktorom, fanom, wszystkim którzy niecierpliwie czekają na werdykt:-), pragniemy przedstawić członków Komisji Sędziowskiej. To oni, właśnie teraz, profesjonalnie, wnikliwie i życzliwie oglądają i oceniają nadesłane przez Was filmy. Sędzią głównym jest Pani Ewelina Borowska. Przypominamy też oprócz Komisji Sędziowskiej swoje nagrody przyznają; Dyrektor MDK im. K. I. Gałczyńskiego oraz Jury Młodzieżowe.

 

Ewelina Borowska
 Ewelina Borowska

Ewelina Borowska – Białystok/Lublin

Choreograf i tancerka. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7lat. Zaczynała od stylu Disco Dance, poprzez taniec towarzyski, Hip Hop i inne style tańca nowoczesnego. Zwyciężczyni wielu turniejów, przeglądów i konkursów tańca. Wyrastając w tak zwanym „mieście tańca” przynależała do różnych zespołów tanecznych: Hokus, Szał, Grafis.

Trenerka akrobatyki i gimnastyki. Uczestniczka wielu szkoleń. Dodatkowo oprócz prowadzenia zajęć tanecznych zajmuje się akrobatyką na drążku pionowym – czyli Pole Dance. Taniec jest wciąż obecny w jej  życiu. Uczy maluchy, młodzież i dorosłych, jest pełna pasji i zaraża nią wszystkich dookoła. Zachęca i motywuje do tańca osoby w każdym wieku.

 

 

Julia Halka, zdj.Marcin Mościcki
Julia Halka, zdj.Marcin Mościcki

Julia Hałka – Kraków

Tancerka Polskiego Teatru Tańca. W 2012 roku uzyskała dyplom tancerza Związku Artystów Scen Polskich. Następnie kontynuowała swoją edukację w CODARTS, University of Arts w Rotterdamie. Miała wtedy okazję współpracować z takimi choreografami, jak: Marina Mascarell, Jan Martens, Ton Simons, Jone San Martin oraz Amancio Gonzales (The Forsythe Company) oraz doskonalić swoje umiejętności taneczne pod okiem najlepszych nauczycieli z całego świata. Uczystniczyła w wielu warsztatach tanecznych organizowanych między innymi przez Netherlands Dance Theatre, festiwal Moving Futures w Rotterdamie, czy Summer Intensive w Ados Cunhados, w Portugalii. W 2015 roku dołączyła do zespołu De Stilte w Bredzie, jako stażystka, a w 2016 uzyskała dyplom z zakresu tańca współczesnego.

 

Maciej Gruchlik
Maciej Gruchlik

Maciej Gruchlik – Tychy

Taniec od zawsze był jego pasją i to głównie tańcem zajmuje się obecnie. Wieloletni tancerz tańca towarzyskiego, finalista licznych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów tańca. Tancerz Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”. Uczestnik wielu edycji Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazz`owego w Kielcach. Od 13 lat prowadzi zajęcia z zespołami dziecięcymi, młodzieżowymi, a także osobami dorosłymi. Należy do grupy Teatr odRuchu, która tworzy spektakle w oparciu o technikę tańca współczesnego. Brał udział w licznych działaniach scenicznych w tym m.in. spektaklu „Deklaracja 6888”, w rewii „Dolce Vita”, a także spektaklu „Betlejem polskie”. Wśród jego szkoleniowców można wymienić takich pedagogów jak: Iwona Golczak, Marek Fiksa, Kinga Jurecka-Fiksa, Justyna Hawkins, Adam Król, Anna i Lech Romankiewiczowie, Rusłan Butko, Dollie Henry, Jean Claude Marignale, Joyss, Stacy Boeddeker, Eric Bacon, Allan McCormick, Elżbieta Szuflik-Pańtak, Grzegorz Pańtak, Anatol Kocyłowski, Adam Słabiak, Maciej Zahorodny, Jirina Nowakowska oraz Tomas Slavicek.

Dostępność