Eko Paw

Moi drodzy, na pewno macie w domu jeszcze jednorazowe, papierowe talerzyki. Zgłębiając zatem temat Eko Ptaków, chciałam zaproponować Wam jeszcze wykonanie Eko Pawia. Uwaga! Przed sklejeniem poszczególnych części w całość proszę ozdobić ogon, tułów i głowę pawia. Będzie piękniejszy!

Pomysł Eko Pawia jest również mój autorski.

Opis wykonania:

Podobnie jak przy Eko Ptaku potrzebujemy 2 talerzyki papierowe różnej wielkości. Materiały do dekorowania, klej magik, nożyczki, linijkę, ołówek.

Zdjęcia 1-3

– Z małego talerzyka odcinamy 2 brzegi i sklejamy krawędziami do siebie (wypukłą, szarą stroną na wierzch) – to jest brzuszek pawia.
– Z dużego talerzyka odcinamy większą część ; ponad połowę – to będzie ogon.

– Nacinamy ogon w połowie od dołu na taką wysokość, ile wynosi szerokość brzuszka mierzona w odległości około 1/4 od końca. Czyli jeżeli brzuszek w najszerszym miejscu ma szerokość 4 cm to nacięcie robimy na jakieś 2,5 – 3 cm – trzeba to sobie przymierzyć.
– Następnie na górnym końcu nacięcia robimy nacięcie w poprzek na około 4 mm i odginamy powstałe po bokach długiego nacięcia zakładki, które będą mocować nam brzuszek.
– Z małego talerzyka odcinamy dwa trójkąty na głowę.
– Z dużego też dwa dłuższe trójkąty na nogi.

Zdjęcia 4-5
– Do brzuszka przyklejamy z jednego końca dwustronnie głowę (szarą stroną na wierzch, żeby była wypukła).
– Z drugiego końca brzuszka przyklejamy po skosie; zgodnie z wytłoczonymi na brzuszku promieniami nogi (białą stroną na wierzch).
– Końce nóżek ścinamy po skosie tak,żeby „stopy” tworzyły jedna linię z końcem brzuszka, na który paw też się wspiera. – zdjęcie 8.

Zdjęcie 6
– Nogi odginamy bardziej na boki.

Teraz jest czas na ozdobienie ogona (pawie pióra), głowy (czubek, oczka) oraz brzuszka (skrzydełka)

Zdjęcie 7
– Wkładamy brzuszek dolną częścią (na wysokości przyklejonych nóg) do przecięcia w ogonie i przyklejamy do niego odgięte na ogonie zakładki.

Trzeba naszego pawia wypoziomować i gotowe!

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.