wiosenne kreacje

Wiosenne kreacje to temat związany z kwiatami, ubraniami i drukiem.

Jeżeli masz jasną najlepiej białą podkoszulkę, która już Ci się znudziła, możesz ją sobie ozdobić wiosennymi kwiatami.

Wystarczy kilka kwiatków np.bratka, prymulki, fiołka itp / kwiaty powinny mieć wyraziste kolory/ i jakiś przedmiot do wygniatania np. drewniana kuchenna pałka albo duża łyżka oraz gładka twarda podkładka. Ja użyłam deseczki do krojenia. Podkładkę należy przykryć kartką czystego papieru, na niej układamy tkaninę na której będziemy drukować. Następnie układamy z kwiatów kompozycję na tkaninie i przykrywamy czystą kartką. Podobnie jak w grafice warsztatowej wyciskamy barwnik z kwiatów aby przeszedł na tkaninę. Dobrze jest zrobić próbę, drukując po jednym kwiatku, jak już dojdziecie do wprawy to będziecie robić dowolne kombinacje. Do druku używajcie tkanin bawełnianych – łatwiej przyswajają barwnik. Po wyschnięciu trzeba tkaninę wyprasować aby utrwalić druk. Zauważyliście że w tym druku matrycą jest kwiat. Natura sama daje nam formę i barwnik, wystarczy je tylko sprawnie przetransponować na ubranie i już mamy coś wyjątkowego.

Życzę wspaniałych kreacji i dobrej zabawy. Miło by było gdybyście się pochwalili swoimi nowymi kreacjami lidiamu@wp.pl