Tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi

Na czas ostatnich przygotowań świątecznych, chciałabym zaproponować Wam kraszenie jajek techniką wybarwiania ziołami. Przygotowałam zdjęcia poglądowe jest to technika dość łatwa i nie wymagająca dużo czasu, a jej efekty bardzo oryginalne. Trzeba przygotować garść roślinek zielonych, raczej małych, ponieważ jajko jest zwykle nieduże. Jajka powinny być białe aby kontrast wybarwienia był dobrze widoczny. Potrzebna jest jeszcze gaza albo pocięte cieniutkie rajstopy. Roślinki układamy na jajku o obwiązujemy ściśle gazą, następnie gotujemy w łupinach cebuli.

Pozwolę sobie przypomnieć o szkicownikach, które powinny się bogato zapełnić rysunkami,, kolażami i malowidłami. Wykorzystajmy każdą wolną chwilę na dokumentowanie rzeczywistości wokół siebie. Sceny rodzajowe, szkice z natury, szkice z wyobraźni i fantazje,, wszystko to co Was nurtuje, czasem przeraża a czasem wzrusza.                                                   Zaglądnijcie na wystawy on-line do różnych muzeów.

Z nadzieją jaką niesie ze sobą Święto Zmartwychwstania Pańskiego

życzę Wszystkim Wesołego Alleluja , by każdy odnalazł w sobie moc kreacji

i włączył się w odrodzenie pięknego świata.

Lidia Mucha

 

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.