Świat widziany z mojego okna

“Świat widziany z mojego okna”,  to temat bardzo uniwersalny, dający bardzo szerokie spektrum działań plastycznych. Wszystko zależy od Waszego postrzegania świata. Chciałabym Was zachęcić do stworzenia pejzażu widzianego z okna. Jest to najprostsza forma jaką możemy się dzisiaj posłużyć, wystarczy stanąć przy oknie i narysować lub namalować to co widzimy. Proponuję jednak, zatrzymać się trochę dłużej przy oknie. Artysta powinien obserwować, doświadczać przestrzeni, perspektywy, światła. Z rozwagą wybierzcie fragment pejzażu, który Was najbardziej inspiruje. Pamiętajcie o modelowaniu bryły. Malując dal,starajcie się zróżnicować natężenie barw. To będzie realistyczny zapis obserwowanego pejzażu.

Napisałam wcześniej, że wszystko zależny od postrzegania świata. Czy okno przez które wyglądacie może być wirtualne?  Jeżeli tak, to musicie posłużyć się wyobraźnią. Pokażcie jaki jest świat widziany oczami waszej fantazji. Możecie dowolnie przebudować rzeczywistość – stworzyć własną przestrzeń, architekturę i coś co będzie istotą tego pejzażu.

Nieustająco życzę zdrowia i wytrwałości w działaniu.

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.