Emocje wyrażane poprzez techniki plastyczne

Wielokrotnie na zajęciach rysowaliśmy lub malowaliśmy radość, śmiech, powagę lub płacz. Niech punktem wyjściowym do tego ćwiczenia będzie rzeźba sakralna pn. „Chrystus Frasobliwy”. Motyw Chrystusa Frasobliwego rozwinął się głównie w sztuce ludowej, często możemy takie figurki spotkać w przydrożnych kapliczkach.  Na początku tego semestru robiliśmy szkice i rysunki studyjne z proporcjami ciała ludzkiego. Do tego ćwiczenia znajomość proporcji bardzo nam się przyda. Proponuję przygotować trochę gliny, może być samoutwardzalna małe pudełko albo kamień i narzędzia- mogą być patyczki do szaszłyków, lub do lodów, starsze dzieci mogą pracować szpatułką , nożykiem lub małą szpachelką. Nie mniej, najbardziej potrzebne nam są nasze sprawne ręce , bystre oczy i dobre chęci. Na zdjęciach które Wam przygotowałam jest sposób wykonania takiej rzeźby. Dzieci które nie mają w domu gliny mogą taką postać narysować z modela. Tutaj jest prośba do rodzica lub rodzeństwa aby w takiej pozie przez chwilę pozował.

Proszę o jakieś zdjęcia do udostępnienia na stronie MDK. zdjęcia proszę przysłać na mojego e- maila lidiamu@wp.pl