Mój szkicownik

Na początku roku szkolnego założyliśmy szkicowniki, aby w formie szkicu notować w nich różne ćwiczenia i zdarzenia z pracowni. Praca w domu jest dobrym momentem żeby do nich powrócić i kontynuować rysunkowy zapis. Taki szkicownik, często opatrzony komentarzem słownym, jest notesem, pamiętnikiem, dziennikiem wydarzeń, a nade wszystko śladem codziennej pracy twórczej artysty. Przypomnę też, że w szkicowniku nie tylko można rysować i malować, ale też można robić różne kolaże, wklejać jakieś elementy /raczej płaskie/ które są dla was ważne. Wiem że niektóre szkicowniki pozostały w pracowni, ale pewnie uda się przeznaczyć jakiś zeszyt z którego się nie korzysta,

Wielu wybitnych artystów prowadziło takie szkicowniki, a np. szkicowniki Leonarda da Vinci są kopalnią wiedzy o artyście i jego pomysłach zrealizowanych i tych nie zrealizowanych, o jego filozofii życiowej i jego środowisku w którym tworzył.

Życzę wszystkim równie wielkich sukcesów, a do tego zdrowia i wytrwałości.

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.