Spotkanie laureatów konkursu poetyckiego „O zielone pióro” oraz teatralnego „A niech to gęś kopnie”

W 2020 roku przypada 115. rocznica urodzin naszego patrona – Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs mający uświetnić te wyjątkową rocznicę. Biorąc udział w konkursie „O zielone pióro” młodzież musiała wykazać się nie tylko pisarskim kunsztem, ale też znajomością twórczości Gałczyńskiego. Każdy z uczestników miał za zadanie napisać autorski wiersz, który powstał jako inspiracja utworami twórcy „Teatrzyku Zielona Gęś”. Również jedna z jurorek, poetka Ewa Stadtmüller, napisała specjalnie z tej okazji autorski wiersz pt. „Ildefonsjada”, adresowany do uczestników konkursu. 25 lutego odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród. Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Ostatecznie I miejsce zajęły: Zofia Ruśnica (w kategorii szkoła podstawowa) oraz Liliana Gołąb (w kategorii szkoła ponadpodstawowa). Podczas spotkania każdy z uczestników zaprezentował swój wiersz. W przerwach między odczytami  na scenie mogliśmy oglądać zainscenizowane scenki z „Teatrzyku Zielona Gęś” w wykonaniu naszych gości – grupy teatralnej „Staszic” z Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, koła teatralnego z Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Krakowie oraz zespołu „Ekonomik Girls” z Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie.